SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Microsoft škrtá Lumie. V obchode nájdeme už len jedno aktívne zariadenie

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft pracuje na „znovuzrodený“ mobilnej divízie kde má byť nosným prvkom Surface Phone spolu s adaptívnym rozhraním CShell.

Niekoľko dní dozadu spoločnosť oznámila, že aktuálna vetva Redstone 2 bude aj jej finálnou pre súčasné Windows 10 Mobile zariadenia, pričom nasledujúce aktualizácie budú viac menej už len dolaďujúce. Čo sa týka nových funkcií tak tie budú robené pre firemnú klientelu.

Tento proces „obmeny“ Windows zariadení Microsoft spustil niekoľko dní dozadu, prvým krokom vyzerá byť, že je odstránenie mobilných zariadení Lumia z ponuky obchodu. Konkrétne, doteraz v Microsoft Store sme mohli nájsť celkovo 5 aktívnych zariadení Lumia, to je však už minulosťou.

Zdroj: vlastný

Po novom k dispozícii sú už len smartfóny Alcatel Idol 4S, HP Elite X3, Lumia 735, Acer Luquid Jade Primo a Acer Luqid M330.

Zdroj: vlastný (Windows Store)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close