Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft si výrazne finančne polepšil, ale smartfóny výsledku moc nedopomohli

Ako býva už pravidelne zvykom, tak aj teraz spoločnosť Microsoft zverejnila svoje finančné výsledky za prvý kvartál tohto roka. Zo zverejnenej správy možno konštatovať, že spoločnosť si oproti sledovanému obdobiu opäť polepšila, ale smartfóny k tomu moc nedopomohli. Poďme sa pozrieť na konkrétne výsledky spoločnosti.

Celkové tržby spoločnosti za sledované obdobie dosiahli 23,5 miliardy dolárov, pre porovnanie jedná sa 8% nárast oproti rovnakému obdobiu z minulého roka. Rovnaký, ba ešte výraznejší trend sa týkal aj zisku, ktorý bol o 28% vyšší, 4,8 miliardy dolárov.

Medzi najvýznamnejšie segmenty, ktoré sa podieľali na finančných výsledkov spoločnosti patria „Productivity and Business Processes“, vďaka ktorému si spoločnosť na svoje konto pripísala 8 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 7%. Pri rozmenení na drobné najvýraznejšie sa darilo službe Office, ktorej zisky podrástli o 45% (komerčný segment).

Spoločnosti sa darilo aj so sociálnou sieťou LinkedIn, ktorú firma odkúpila ešte v roku 2016 a vyzerá to tak, že sa jej tento obchod skutočne vydaril. Totiž podľa finančnej správy si Microsoft vďaka nej prilepšil o 975 miliónov dolárov.

Medzi ďalšie segmenty, ktoré spoločnosti pomohli rásť patrí napr. Inteligent Cloud, kde obrat spoločnosti podrástol o 11%, v čísla to znamená 6,76 miliardy dolárov. V oblasti osobných počítačov, medzi ktoré patria aj smartfóny, Xbox divízia či zariadenia Surface v sledovanom kvartáli zaznamenali pokles príjmov 7%, v číslach to znamená, že spoločnosť si na svoj účet pripísala „len“ 8,83 miliardy dolárov.

Zdroj: Microsoft (tlačová správa), úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close