SpravodajstvoZariadenia

Microsoft si patentoval e-Paper Surface Touch Cover s elektronickým papierom

Vlani Lenovo predstavilo na trh svoj Yoga Book, hybridný tablet, ktorý prišiel s dotykovou chlopňou, ktorá nám umožnila jednoducho kresliť alebo písať na virtuálnej klávesnici. Podobný prístup teraz zvolil Microsoft pre svoju Surface radu patentovaním e-Paper Surface Touch Cover, ktorý zobrazuje virtuálnu klávesnicu.

Duálne zobrazovacie zariadenie

Zdá sa, že tu máme dočinenia s duálnym zobrazovacím zariadením, čo je produkt, ktorý bude mať klasickú obrazovku na jednej strane a ďalšiu tvorenú z elektronického papiera. Patent uvádza, že normálna obrazovka bude použitá na vykreslenie vizuálneho dynamického ovládania užívateľských vstupov, zatiaľ čo e-papier by ukazoval vizuálne statické užívateľské vstupy, ako v tomto prípade klávesnica.

Zdroj: vlastný, Youtube

Okrem iných vecí zaznamenaných v tomto patente je tu fakt, že obrazovka e-papiera bude pevná, citlivá na dotyk a tiež odnímateľná. Ako už napovedá samotný názov, bude tiež slúžiť ako kryt. Patent bol registrovaný na medzinárodnej úrovni už v septembri 2016.

Zdroj: mspoweruser.com, patentscope.wipo.int

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close