SpravodajstvoZariadenia

Microsoft si nechal patentovať špeciálne skladacie stylusy, žeby ich zmenšoval kvôli Surface Phone?

Stylusy sú súčasťou takmer každého Surface zariadenia, ktoré Microsoft v posledných rokoch priniesol na trh. Microsoft sa na základe toho, snaží stylusy ku Surface zariadeniam stále vylepšovať a inovovať. Výsledkom rôznych štúdií sú nové nákresy a technológie, ktoré si nechal Microsoft patentovať.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Hlavným aspektom samotných stylusov, je ich veľkosť. Musia nám sadnúť do ruky, tak ako normálne pero a zároveň musia byť spratné, aby sa dali jednoducho uskladňovať, najmä priamo v zariadení. Microsoft sa snaží medzi týmito dvomi aspektami nájsť kompromis a nechce skončiť pri stylusoch, ktoré poznáme zo Samsung zariadení. Stylusy zo Samsung smartfónov sú väčšinou malé, úzke a neergonomické, no samozrejme, svoj účel spĺňajú.

Microsoft vyriešil problémy so stylusmi v najnovších patentoch a dúfajme, že ich niekedy uvidíme aj ako súčasť nových Surface zariadení, napríklad pri Surface Phone, keďže všetko nasvedčuje tomu, že sa Microsoft tieto stylusy snaží zmenšovať stále viac a viac pre jednoduchšie uskladnenie.

Na samotných stránkach patentového úradu sa nachádzajú 3 typy stylusov s rôznou „skladacou“ technológiou. Prvý nákres zobrazuje stylus zložený z dvoch motýlikových častí. Jeden slúži ako konštrukcia a druhou časťou dokážete jednoducho hýbať. Pre lepšie uskladnenie stačí jednoducho stylus zložiť a motýlikové časti, z ktorých sa stylus skladá, majú zabezpečiť výbornú ergonómiu pri písaní a kreslení.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Druhý nákres zobrazuje skladací stylus, zložený z dvoch častí. Tento typ stylusu by sa mal pri potrebe vloženia do zariadenia, jednoducho roztvoriť presne v polovici, pričom na jednej strane by sa nachádzali akési pánty, vďaka ktorým by obe časti stylusy držali pokope.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Na poslednom nákrese sa nachádza o čosi zložitejší nákres. Stylus by bol taktiež rozdelený na polovicu, no druhá polovica by sa rotáciou vytiahla z vnútra prvej časti. Po vytiahnutí druhej časti by sa stylus zložil a bol by pripravený na plnohodnotné požívanie.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Všetky nákresy vyzerajú trošku komplikovane, no môžno ich aj napriek tomu niekedy uvidíme v realite. Ako Vám sa pozdávajú tieto nákresy?

Zdroj: mspoweruser.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close