TECHNOLÓGIE

Microsoft si nechal patentovať bezdotykové ovládanie obrazovky. Bude súčasťou ďalších Surface zariadení?

Spoločnosť Microsoft si nechala podať ďalší patent týkajúci sa ich rady zariadení Surface. Najnovšie zverejnený patent skúma a popisuje využívanie bezdotykových vstupov a ručných gest, ktoré by mohli byť v budúcnosti využívané či už na smartfónoch, alebo tabletoch a laptopoch.

Patent je starý dva roky, no schválený bol len nedávno

Podobná technológia bola pred niekoľkými rokmi použitá v neslávnom smartfóne Nokia McLaren, no spoločnosť Microsoft sa odvtedy posunula výrazne dopredu. Vylepšená technológia by mala byť podobná TrueDepth kamere od spoločnosti Apple, ktorá je využívaná najmä pri autentifikácií cez FaceID. Patent bol sám o sebe podaný ešte v 1. štvrťroku 2016, no patentovým úradom USA bol schválený len pred pár dňami, 10. júla 2018. Pozrime sa teda spoločne, ako má nová technológia presnejšie fungovať.

Popis bezdotykovej technológie

„Sledovací systém obsahujúci hĺbkovú kameru a / alebo iný zdroj sa používa na prijímanie jednej alebo viacerých hĺbkových máp zobrazujúcich scénu vrátane jedného alebo viacerých ľudských subjektov. Pixely v jednej alebo viacerých hĺbkových mapách sa analyzujú na identifikáciu nestatických pixelov, ktoré majú najmenšiu hĺbku. Poloha nestatického pixelu, poprípade skupiny pixelov, sa následne zmení na pozíciu kurzora. Týmto spôsobom môže byť poloha špičky prsta použitá na ovládanie pozície kurzora na zariadení. Bezkontaktný vstup môže byť taktiež prijatý a interpretovaný tak, aby ovládal operácie kurzora a multidotykové gestá, „ píše sa v popise patentu.

Zdroj: mspoweruser.com

Bezdotykové ovládanie smartfónov, poprípade iných zariadení, by mohlo otvoriť úplne novú kategórií zariadení na trhu. Podobné technológie budú takmer určite v budúcnosti využívané a je len otázkou času, ktorý výrobca elektroniky príde ako prvý s reálnym využitím tejto technológie v praxi. Keďže spoločnosť Microsoft už naozaj dlho vyvíja niekoľko nových typov zariadení Surface je viac než len pravdepodobné, že sa táto technológia objaví v nadchádzajúcej generácii Surface zariadení.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Youtube – Windows Central)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close