SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft tvrdí, že sa vo všetkom zameriava na mobilitu

Keď sa v roku 2014 Satya Nadella stal generálnym riaditeľom spoločnosti Microsoft, vyhlásil, že stratégia spoločnosti sa bude v budúcnosti uberať smerom „Mobile First, Cloud first“.

V rozhovore pre portál Bloomberg korporátny viceprezident spoločnosti Yusuf Mehdi túto stratégiu vysvetlil tak, že spoločnosť Microsoft sa vo všetkom zameriava na mobilnosť. Dodal, že to znamená, že celý softvér môže bežať na akomkoľvek zariadení, ktoré vlastníte. Konkrétne poukázal na to, že aplikácie ako Office či hra Minecraft môže bežať na zariadení iPhone alebo Android a taktiež na vašom Windows PC. Ľudia v súčasnosti používajú viaceré zariadenia, ale stále používajú Windows PC a notebooky, a preto chcú byť medzi týmito zariadeniami čo najviac prepojení. Nezmienil sa však ani slovom o Windows Phone.

Mobilita je hlavne o skúsenostiach

CEO Microsoftu Satya Nadella v roku 2014 tiež poznamenal, že mobilita je o „skúsenostiach, ktoré sa týkajú rôznych zariadení, a nie o jednom faktore. Keď sa pozrieme do budúcnosti, aký je ten súbor skúseností medzi zariadeniami, ktoré sú niektoré naše a niektoré nie, ako ich môžeme posilniť cez skúsenosti a jedinečne pretvoriť?“ čím akoby predvídal súčasné smerovanie.

Aj keď sa v súčasnej dobe kvôli Windows Phone na Microsoft zosypala vlna kritiky a skalní fanúšikovia, ktorí očakávali aktualizáciu operačného systému zostali sklamaní a hlásia presedlanie na iPhone či Android, zdá sa, že so Surface zariadeniami sa ešte máme na čo tešiť. Možno príde nová éra, vďaka ktorej nám Windows Phone až tak chýbať nebude. Ako tvrdí samotná spoločnosť, mobilita je predsa hlavne o tých jedinečných skúsenostiach, o ktoré s Microsoftom rozhodne núdza nebude.

Zdroj: bloomberg.com, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Aplikácie Microsoft surface Windows 10 Mobile Windows mobile windows phone
Close
Close