Spravodajstvo

Microsoft sa snaží zbezpečniť dáta na Cloude

V poslednej dobe Microsoft výrazne expanduje so svojimi data centrami po Európe, čo predstavuje jeden z krokov, ako zatraktívniť jeho cloudove služby širšej verejnosti. Existuje ale ešte jeden dôvod, prečo Microsoft umiestňuje servre do Európy. Snaží sa tak reagovať na zvyšujúce sa obavy špehovania uživateľov na internete americkou vládou.

Microsoft najnovšie oznámil, že jeho nové datacentrá budú umiestnené v Nemecku a budú pod plnou kontrolou Deutsche Telekom. Tento krok spôsobí to, že data centrá budú de facto pod inou legislatívnou autoritou, čo znamená, že budú mimo dosah amerických úradov. 

Ide o prvý prípad, kedy jeden z technologických gigantov reaguje na špekulácie o sledovaní internetových uživateľov americkými úradmi. Takéto obavy sa výrazne rozšírili po tom, ako Edward Snowden priniesol informácie o sledovaní ľudí na internete americkou NSA.

Analytici do budúcnosti predpokladajú, že aj ostatné technologické giganty budú reagovať na zvyšujúci sa trend osobných dát ich internetových použivateľov.

Na druhej strane, niektorí analytici obviňujú Microsoft, že sa len zbavuje zodpovednosti, keďže americké úrady nebudú môcť svoje požiadavky smerovať priamo na Microsoft, ale budú musieť vyjednávať s nemeckými autoritami.

Takže, ak máte obavy o svoje súkromie pred americkou NSA pri vašich internetových potulkách, odporúčame vám začať používať cloudové služby Microsoftu 🙂

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close