Windows

Microsoft sa opäť chváli vysokým číslom aktívnych používateľov Windowsu 10, nárastom používateľov Cortany a mnoho ďalšieho

Svetový gigant Microsoft sa na nedávnej konferencii Build 2018 pochválil veľkým úspechom operačného systému Windows 10. Ten na konci apríla/začiatku mája, zaznamenal rekordne vysoký počet aktívnych používateľov, ktorý sa zvýšil až na hranicu 700 miliónov. Nejedná sa ale o jediné úspechy Microsoftu, čo sa operačného systému Windows 10 týka. S ďalšími novinkami prišiel na Windows Insider Dev Tour, kde boli zverejnené úplne prvé oficiálne štatistiky.

Počet používateľov sa stále zvyšuje

Podľa zverejnených štatistík, sa Microsoftu už aj úspešne podarilo prehupnúť cez hranicu 700 miliónov aktívnych používateľov zariadení s operačným systémom Windows 10. Pokiaľ sa vám zdá toto číslo príliš vysoké, musíme vás upozorniť na to, že sa do tejto kategórie radia úplne všetky zariadenia s najnovším operačným systémom Windows, či sa už jedná o počítače, laptopy, HoloLens, Xbox alebo smartfóny.

Zdroj: Neowin

Nárast zaznamenala aj digitálna asistentka Cortana

Celkom zaujímavou novinkou je počet aktívnych používateľov digitálnej asistentky Cortana. Tá sa momentálne nachádza na viac ako 150 miliónoch zariadení, pričom je používaná aktívne. Na prvý pohľad sa jedná o naozaj vysoké číslo, keďže vieme, že dostupnosť Cortany je doslova mizerná. Treba si ale uvedomiť, že Cortana podporuje tie najbežnejšie svetové jazyky a dosiahnutie hranice 150 miliónov nie je také zložité. Aj s tým má ale Cortana v poslednej dobe problémy. Microsoft nám takéto štatistiky naposledy ponúkol v októbri a Cortana bola v tej dobe na hranici 148 miliónov. Za posledných 8 mesiacov si tým pádom pripísala zisk necelé 2 milióny aktívnych používateľov, čo je v tomto merítku naozaj málo.

Zdroj: Neowin

Veľký nárast zaznamenal aj komerčný sektor

Microsoft taktiež informoval aj o ďalších zaujímavých číslach. Windows 10 zaznamenal nárast v komerčnom sektore až o 84 percent, čomu určite dopomohla aj masívna migrácia veľkých spoločností zo starších operačných systémov. Ďalším zaujímavým číslom je aj celkový čas strávený pri používaní operačného systému Windows 10. 700 miliónov aktívnych používateľov za počítačom presedelo viac ako 197 miliárd hodín.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close