Spravodajstvo

Microsoft sa odvracia od Here Maps, vytvára vlastné 3D modely budov

Členovia programu Windows Insider – Fast Ring mohli postrehnúť viacero zmien v rámci aplikácie Windows Maps, kde tou najvýraznejšou sú upravené 3D modely budov.

Ako môžete vidieť nižšie na obrázku tak Microsoft viac menej zapracoval na vyobrazovaniu jednotlivých budov či monumentov, tie sú totiž po novom zobrazené pomocou vektorov. Túto zmenu môžu vidieť používatelia programu Windows Insider – Fast Ring (5.161110477.0).

Na prvý pohľad sa môže zdať, že spoločnosť robí krok dozadu (do roku 2012, kedy Apple predstavilo podobný štýl máp), ale avšak, Microsoft týmto krokom získava kontrolu nad 3D technológiou, čo pevne veríme, že sa v budúcnosti odzrkadlí na kvalite rozhrania prostredia máp. Mimochodom, Microsoft  aj naďalej zostáva závislý na Here Maps dátach.

Ako sa vám pozdáva nové vykresľovanie 3D prostredia v rozhraní aplikácie?

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close