ŠPEKULÁCIEWindows 10

Microsoft sa chystá spoplatniť vybrané typy písmen vo Windowse

Microsoft nedávno oznámil možnosť sťahovania typov písma priamo z Microsoft obchodu. Táto možnosť sťahovania typu písma tak priniesla používateľom jednoduchšiu cestu prispôsobenia písma v rámci rozhrania systému namiesto pôvodného prispôsobenia prostredníctvom nastavení počítača. Teraz to tak vyzerá, že Microsoft sa chystá vybrané druhy písmen spoplatniť.

Aktuálne nie sú známe žiadne bližšie špecifikácie okrem reportu z portálu WindowsUnited.de, ktorý si všimol v Windows obchode prémiové písmo „Segoe Marker“, ktoré je spoplatnené sumou 1,99€.

Zdroj: windowsunited.de

Možno sa tak domnievať, že Microsoft hľadá novú cestu zárobkov v rámci operačného systému Windows 10 ako služby. Totiž Microsoft v pravidelných intervaloch prinášal nové verzie operačného systému, ktoré boli spoplatňované. Najnovší Windows 10 je však poskytovaný ako služba (Windows as a Service) čo znamená, že Microsoft garantuje podporu operačného systému na dlhšiu dobu ako pri predošlých verziách OS. Znamená to, že Microsoft nebude pri každej väčšej aktualizácii od používateľov požadovať žiadne poplatky.

Zdroj: WindowsUnited

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close