Spravodajstvo

Microsoft sa po 17 rokoch stal opäť spoločnosťou s trhovou hodnotou 500 miliárd dolárov

Prekročenú 500 miliardovú hranicu hodnoty spoločnosti naposledy Microsoft zaznamenal ešte v roku 2000, kedy bol internet viac menej ešte len v „plienkach“, od vtedy hodnota spoločnosti kolísala, avšak väčšinou smerom na dol. To sa však všetko zmenilo v tomto roku, kedy trhová hodnota spoločnosti opäť prekročila 500 miliardovú hranicu.

Microsoft tomuto rastu môže vďačiť najme Satya Nadellovi, ktorý vystriedal v roku 2014 Steve Ballmera. Trhová hodnota spoločnosti sa vtedy odhadovala na 315 miliárd dolárov. Satya hoci bol (aj je?) kritizovaný za mobilnú divíziu spoločnosti, tak to sa nedá povedať o ostatných odvetiach kde Microsoft pôsobí. Príkladom môže byť líniová séria výrobkov Surface, vedúce postavenie v oblasti Cloud služieb či akvizícia gigantov ako LinkedIn a podobne.

Na druhej strane treba však povedať, že hoci Microsoftu sa darí vo viacerých segmentov podnikania, tak stále má koho doháňať. Napríklad hodnota amerického Apple sa odhaduje na 642 miliárd alebo takej spoločnosti Alphabet (Google) sa odhaduje na 570 miliárd dolárov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close