SpravodajstvoWindows

Microsoft s Windowsom 10 valcuje na Steame konkurenciu. Takto sa mu darí!

Začiatkom tohto roka sme vám priniesli informácie o tom, že na platforme Steam nájdeme už viac ako 50% Windows 10 používateľov, kedy sme sa tešili z prekonania tejto magickej hranice. Neskôr na to, tento počet používateľov poklesol na 48,77% čo mnohých prekvapilo.

Tento mesiac je však všetko úplne inak, totiž podľa najnovšieho reportu na platforme Steam nájdeme 51,2% používateľov, čo je doteraz najvyššie nameraná hodnota.

Pri rozmenení týchto čísiel na drobné, tak najpopulárnejšou verziou operačného systému je 64-bitový Windows 10, ktorý dnes okupuje 50,15% trhu, pričom v medzimesačnom porovnaní to znamená nárast popularity o 2,44%. Čo sa týka ostatného rozloženia operačných systémov, tak Windowsu 7 sa darí ako druhému najúspešnejšiemu OS s 34,74% podielom, pričom celkovo na platforme Steam nájdeme až 96,05% používateľov s ľubovoľnou verziou Windowsu.  Pri rozmenení na drobné to znamená, že najrozšírenejší operačný systém konkurencie Microsoftu je ten od Apple – 3,11%, Linux okupuje 4. priečku s 0,44% (zbytok je nezistený).

Mimochodom, toto sú najrozšírenejšie parametre vo svojich kategóriach: 4-jadrový procesor, 1GB operačnej pamäte RAM, rozlíšenie displeja 1920 x 1080 bodov a disk väčší ako 1TB.

Zdroj: Steam

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close