Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Microsoft s Cortanou údajne valcuje Google Echo, ktorý vyzerá pri porovnaní ako trpaslík

Cortana, jedna z najvychytanejších funkcionalít systému Windows 10 (ak vám teda nerobí problém angličtina) podľa slov Microsoftu má neuveriteľných 141 miliónov aktívnych používateľov na mesačnej báze. Pre porovnanie, hlavný konkurent tejto hlasovej asistentky Google Echo má len 3 milióny používateľ, podľa dát za posledný mesiac.

Otázkou však je, akým spôsobom Microsoft započítava aktívnych používateľov. Totiž počas brífingu nebol na to schopný odpovedať. Inými slovami, hoci na prvý pohľad sa môže zdať, že Microsoft valcuje konkurenciu, ale pri hlbšom bádaní môže metodika sčítavania zohrávať dôležitú úlohu a skreslovať výsledok – je totiž rozdiel či za aktívnych používateľov Microsoft považuje aj ľudí čo „od kliknú“ notifikáciu alebo nie, resp. spravia inú drobnú akciu.

Zdroj: vlastný

V každom prípade, Microsoft má dnes podľa oficiálnych vyjadrení viac ako 500 miliónov používateľov Windowsu 10, čo by znamenalo, že v priemere viac ako 3 ľudia využijú služby hlasovej asistentky minimálne raz do mesiaca. Posúdenie presnosti uverejnenej informácie teda necháme na vás.

Zdroj: Windowscentral.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close