Spravodajstvo

Dizertačný grantový program na podporu nedostatočne zastúpených skupín v IT od Microsoft Research!

Microsoft Research tento týždeň oznámil nový akademický program s názvom Microsoft Research Dissertation Grant. Tento program ponúkne až 20.000 dolárov pre vybraných študentov doktorandského štúdia, ktorí robia IT výskum na amerických a kanadských univerzitách a bude financovať ich dizertačnú prácu.

„Tento program je otvorený pre študentov zo skupín v súčasnosti nedostatočne zastúpených v technologickom sektore vrátane žien, osôb so zdravotným postihnutím, Afroameričanov, Hispáncov, Indiánov/Aljašských domorodcov alebo Havajčanov/rodákov z Pacifických ostrovov, odrážajúc tak záväzok spoločnosti Microsoft na rastúcom počte rôznorodých študentov získavajúcich vzdelanie v IT.“

Kariérne koučovanie od výskumníkov z Microsoftu

Microsoft tiež zabezpečí náklady za cestu a ubytovanie príjemcom grantov, aby sa mohli zúčastniť dvojdňového workshopu Microsoft Research v Redmonde, v štáte Washington na jeseň roku 2017. Workshop poskytne príjemcom grantov možnosť prezentovať svoj výskum, osobne sa stretnúť s výskumníkmi spoločnosti Microsoft v ich výskumných priestoroch a tiež od nich získať kariérne koučovanie.

Zdroj: microsoft.com

Aby mohli študenti získať a využiť grant, musia byť na jeseň 2017 ešte zapísaní vo svojom doktorandskom študijnom programe. Dotácie sú určené iba pre účely dokončenia výskumu k dizertačnej práci a nemôžu sa použiť ako podpora po ukončení doktorantúry, v postodktorandskom štúdiu či na fakultnej pozícii.

Študenti sa môžu viac o tomto oznámení dozvedieť tu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Microsoft Microsoft Research studium
Close
Close