APLIKÁCIE A HRYTECHNOLÓGIE​​Xbox

Microsoft prezradil bližšie informácie o hernej streamovacej službe xCloud, ktorej beta testovanie sa začne už budúci rok

O hernej streamovacej službe prostredníctvom cloudu sme písali už niekoľkokrát. Na tejto službe už niekoľko rokov pracujú spoločnosti Nvidia a Microsoft, no finálny fungujúci produkt bol ale doposiaľ v nedohľadne. Táto situácia sa úplne zmenila ale počas včerajšieho dňa, kedy spoločnosť Microsoft zverejnila blog o pripravovanej službe, ktorá je momentálne označovaná ako Project xCloud. Do prvého testovania medzi používateľmi by sa mala dostať už behom budúceho roka!

Hranie kdekoľvek a kedykoľvek chcete

Najväčšou výhodou hrania počítačových hier prostredníctvom cloudovej streamovacej služby je pravdepodobne možnosť hrania hier takmer kdekoľvek. Na hranie hier totižto nebudete potrebovať drahý herný hardvér, či už konzolu alebo výkonný počítač. Hru si jednoducho zahráte na Vašom smartfóne, tablete alebo prenosnom laptope. Hranie hier bude tým pádom umožnené aj ľuďom, ktorí jednoducho nemali dostatok financií na to, aby si drahé zariadenia na hranie hier zakúpili a práve táto idea je hlavnou myšlienkou celého projektu.

S ovládačom na cestách

Ako sa spomína v samotnom blogu spoločnosti Microsoft a taktiež aj v prvom promo videu, na dokonalý herný zážitok treba mať stále po ruke bezdrôtový ovládač ku hernej konzole Xbox One. Hry by mali byť prispôsobené aj na ovládanie na dotykovej obrazovke, no povedzme si na rovinu – hranie hier na dotykovej obrazovke jednoducho nie je to pravé orechové. Vďaka bezdrôtovému ovládaču tým pádom posuniete hranie hier na úplne iný level.

Microsoft aktívne spolupracuje s vývojármi hier

Ďalšou skvelou správou pre všetkých fanúšikov počítačových hier je aj fakt, že spoločnosť Microsoft úzko spolupracuje s vývojármi hier, ktorí prispôsobujú hry pre herné konzoly Xbox One. Keďže celý cloudová služba bude bežať na hardvéri primárne z Xboxu, samotné prispôsobenie hier by nemalo byť veľkou prekážkou. Vývojári majú tým pádom odľahčený kus práce a na prispôsobenie jednotlivých herných titulov nemusia vyvíjať ďalšie zbytočné úsilie.

Testovanie sa začne už v roku 2019

Zrejme najlepšou správou celého blogu je rok, kedy spoločnosť Microsoft plánuje spustiť beta testovanie celej hernej streamovacej služby. Tá sa už v týchto momentoch aktívne testuje v útrobách spoločnosti, no medzi bežných používateľov by sa mala dostať už v priebehu budúceho roka. Treba si uvedomiť že táto technológie je aktuálne v úplných začiatkoch a spoločnosť Microsoft má pred sebou ešte veľa práce. Vo svojom blogu ale upozorňuje na to, že pred oficiálnym spustením samotného projektu sa ešte niekoľkokrát uistí v spoľahlivosť celej služby. Spoločnosť sa jednoducho nechce nikam unáhliť a chce vyčkať až do momentu, kedy bude celá služba úplne dokonalá a práve v tom jej má pomôcť budúcoročné beta testovanie.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok (Youtube – Microsoft)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close