SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Microsoft prišiel s ďalším patentom. V ďalších zariadeniach by sme mohli nájsť vynovený skener očnej dúhovky

S Windows 10 prišlo viacero skvelých funkcionalít do našich zariadení, ktoré sa dotýkali priamo ich bezpečnosti. Jednou z takýchto noviniek bol aj skener očnej dúhovky IRIS, ktorý umožňuje zabezpečenie vášho PC, resp. smartfónu prostredníctvom skenu očnej dúhovky, resp. odtlačku prstu.

Patenty Mobile dnes prišiel s reportom, v ktorom upozornil na nový patent spoločnosti Microsoft, ktorý sa priamo dotýka IRIS rozpoznávania, ktoré by mohlo prísť spolu s budúcimi zariadeniami. Podľa patentovej prihlášky IRIS bude skenovať očnú dúhovku z viacerých uhľov, zatiaľ čo špeciálny fotoaparát s osvetlením bude vytvárať rôzne dátové body.

Prostredníctvom tejto technológie Microsoft predíde možnosti rozpoznávania očnej dúhovky prostredníctvom externého zariadenia či fotografií, s čím nedávno zaujal média napríklad kórejský Samsung.

Zdroj: PatentyMobile, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close