Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Microsoft pripravuje ďalšiu veľkú aktualizáciu pre Windows 10. Vieme kedy príde

Microsoft oficiálne ohlásil dostupnosť ďalšej veľkej aktualizácie - Windows 10 November 2019 Update pre počítače s Windowsom 10.

Microsoft pripravuje ďalšiu veľkú aktualizáciu pre počítače s operačným systémom Windows 10. Prísť by mala čo nevidieť, prvé správy naznačujú, že dostupná bude na prelome tohto a následujúceho mesiaca.

Windows 10 November 2019 Update

Označenie ďalšej veľkej aktualizácie pre operačný systém Windows je – Windows 10 November 2019 Update, a mala by priniesť viacero nových funkcionalít. Interné kódové označenie aktualizácie je “19H2”. Portál Windowslatest.com, ktorý upozorňuje na jej dostupnosť píše, že Microsoft začne s uvoľňovaním aktualizácie   ku koncu októbra, najneskôr začiatkom novembra.

Aktualizácia by mala byť pre počítače s Windowsom 10 dostupná vo forme kumulatívnej aktualizácie (používatelia tak nebudú musieť robiť žiadne ďalší extra úkon, aby boli ich počítače aktualizované). V prípade ak patríte medzi nedočkavých používateľov, tak aktualizáciu je možné nainštalovať skôr pomocou programu Windows Insider programu (dostupnú ju budete mať o pár dní skôr ako bežní používatelia).  Do neho sa môžete zapojiť pomocou Nastavení počítača cez sekciu Aktualizácie a zabezpečenie > Windows Insider Program > Začať. Tu však musíme upozorniť, že sa jedná o mód pre testerov, preto niektoré časti Windowsu nemusia fungovať korektne. Ak sa však rozhodnete pre tento mód, tak Vám odporúčame zvoliť režim “Slow”. Jedná sa o režim, v ktorom je kompatibilita funkcií relatívne stabilná s väčšinou zariadení.

Windows Insider program
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem nových funkcionalít, ktoré by mali byť dostupné pre používateľov (pozn. redakcie: Microsoft zatiaľ nezverejnil ich kompletný oficiálny zoznam, ale je pravdepodobné, že tam budú obsiahnuté funkcie z vývojárskych verzií Windowsu) sa Microsoft chce sústrediť na stabilitu a spoľahlivosť systému. Spoločnosť v rámci svojho blogu ďalej dodáva, že medzi funkcionalitami nájdeme napríklad možnosť prístupu k hlasovým asistentom tretích strán, ktoré budú dostupné na uzamknutej obrazovke, možnosť zadávania udalostí do kalendára z hodín v paneli úloh a že pribudnú nové spôsoby manažovania upozornení/notifikácií vo Windows 10. Samozrejme, tento zoznam funkcií nie je kompletný, noviniek bude výrazne viac.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
update Windows 10 Windows 10 aktualizacia Windows 10 November 2019 Update

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close