SpravodajstvoWindows

Microsoft pripravuje ďalšiu veľkú aktualizáciu pre Windows 10. Vieme kedy príde

Microsoft oficiálne ohlásil dostupnosť ďalšej veľkej aktualizácie - Windows 10 November 2019 Update pre počítače s Windowsom 10.

Microsoft pripravuje ďalšiu veľkú aktualizáciu pre počítače s operačným systémom Windows 10. Prísť by mala čo nevidieť, prvé správy naznačujú, že dostupná bude na prelome tohto a následujúceho mesiaca.

Windows 10 November 2019 Update

Označenie ďalšej veľkej aktualizácie pre operačný systém Windows je – Windows 10 November 2019 Update, a mala by priniesť viacero nových funkcionalít. Interné kódové označenie aktualizácie je “19H2”. Portál Windowslatest.com, ktorý upozorňuje na jej dostupnosť píše, že Microsoft začne s uvoľňovaním aktualizácie   ku koncu októbra, najneskôr začiatkom novembra.

Aktualizácia by mala byť pre počítače s Windowsom 10 dostupná vo forme kumulatívnej aktualizácie (používatelia tak nebudú musieť robiť žiadne ďalší extra úkon, aby boli ich počítače aktualizované). V prípade ak patríte medzi nedočkavých používateľov, tak aktualizáciu je možné nainštalovať skôr pomocou programu Windows Insider programu (dostupnú ju budete mať o pár dní skôr ako bežní používatelia).  Do neho sa môžete zapojiť pomocou Nastavení počítača cez sekciu Aktualizácie a zabezpečenie > Windows Insider Program > Začať. Tu však musíme upozorniť, že sa jedná o mód pre testerov, preto niektoré časti Windowsu nemusia fungovať korektne. Ak sa však rozhodnete pre tento mód, tak Vám odporúčame zvoliť režim “Slow”. Jedná sa o režim, v ktorom je kompatibilita funkcií relatívne stabilná s väčšinou zariadení.

Windows Insider program
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem nových funkcionalít, ktoré by mali byť dostupné pre používateľov (pozn. redakcie: Microsoft zatiaľ nezverejnil ich kompletný oficiálny zoznam, ale je pravdepodobné, že tam budú obsiahnuté funkcie z vývojárskych verzií Windowsu) sa Microsoft chce sústrediť na stabilitu a spoľahlivosť systému. Spoločnosť v rámci svojho blogu ďalej dodáva, že medzi funkcionalitami nájdeme napríklad možnosť prístupu k hlasovým asistentom tretích strán, ktoré budú dostupné na uzamknutej obrazovke, možnosť zadávania udalostí do kalendára z hodín v paneli úloh a že pribudnú nové spôsoby manažovania upozornení/notifikácií vo Windows 10. Samozrejme, tento zoznam funkcií nie je kompletný, noviniek bude výrazne viac.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky