fbpx
SpravodajstvoWindows

Microsoft prinesie nové Bezpečnostné centrum. Pribudnú nové funkcie

Už čoskoro zavíta do našich PC s Windows 10 dlho očakávaná aktualizácia – Creators Update, ktorá prinesie viacero noviniek a vylepšení, a my sa dnes pozrieme na Windows Defender Security Center, teda na Bezpečnostné centrum.

Bezpečnostné centrum vo Windows 10 bude založené na 5 pilieroch

Nové centrum bezpečnosti bude poskrývať viacero úloh, ktoré budú rozdelené do 5 pilieroch „Virus & threat protection“, „Device performance & health“, „Firewall & network protection“, „App & browser control“ a „Family options“. Poďme si na ne teraz pozrieť bližšie.

Zdroj: Microsoft

Virus & threat protection

Prostredníctvom tejto sekcie budete mať prístup k všetkým možnostiam, ktoré ponúka vstavaný antivírus vo Windows 10 – Windows Defender Antivirus. Prostredníctvom možností v ponuke budete mať prístup napríklad k výsledkom kontroly, histórii kontrol a podobne.

Zdroj: Microsoft

Device performance & health

Ako už z názvu plynie, táto sekcia bude sústredená na „zdravie“ vášho zariadenia. Prístup tak budete mať k aktualizáciám Windowsu, ovládačom, k úložnému priestoru, atď. Zaujímavosťou v rámci tejto sekcie je aj možnosť preinštalovania vášho Windowsu bez toho, aby ste došli o svoje dáta.

Zdroj: Microsoft

Firewall & network protection

Tretia sekcia je sústredená na prístup k informáciám a nastaveniam týkajúcich sa sieťových pripojení ako aj k nastaveniam Windows Firewallu.

Zdroj: Microsoft

App & browser control

V rámci Bezpečnostného centra Microsoft prenechal miesto aj rozšírenej správe aplikácií, v rámci ktorej budete môcť upravovať nastavenia napríklad týkajúce sa SmartScreen pre internetový prehliadač Microsoft Edge.

Zdroj: Microsoft

Family options

Posledná sekcia je venovaná rodičovskému zámku, v rámci ktorej budú môcť rodičia nastavovať rôzne oprávnenia jednotlivým používateľom, resp. svojim ratolestiam, aby sa nedostali do aplikácií, hier,… ku ktorým by nemali mať prístup.

Zdroj: Microsoft

Zhrnutie noviniek vo videu

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close