AplikácieTECH

Microsoft prináša pre Android a iOS používateľov offline slovník s podporou umelej inteligencie (AI)

Microsoft počas včerajšieho dňa oznámil podporu umelej inteligencie pre offline slovník určený pre iOS a Android zariadenia.

Umelá inteligencia (AI) prináša významné vylepšenia

Aktualizácie aplikácie Microsoft Translator prináša nový algoritmus strojového učenia jazyka. Balíček obsahujúci tieto vylepšenia ponúka kvalitnejší preklad, ktorý v porovnaní s predošlou verziou je o 23% lepší a o viac ako 50% menší. Microsoft v rámci reportu tak isto píše, že plánuje túto aktualizáciu čoskoro priniesť aj na Windows zariadenia.

Microsoft zároveň oznámil nové funkcie pre Android vývojárov. Konkrétne priniesol funkciu, ktorá výrazne rýchlejšie umožní preklad Android aplikácií. Zároveň vďaka novému NMT offline jazykovému balíčku developeri budú môcť sprístupniť možnosť prekladu pre používateľov aj bez internetového pripojenia.

Microsoft Translator
Microsoft Translator

Microsoft Übersetzer
Microsoft Übersetzer

Zdroj: Microsoft

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close