Spravodajstvo

Microsoft prináša červený pohľad terminátora do HoloLens

Terminátor, legendárny film, ktorý pozná hádam každý a nehovoriac o pohľade samotného terminátor v podaní Arnolda Schwarzenegger, ktorý mnohým zostal doteraz v pamäti – upozornenia na hrozby, rôzne blikajúce upozornenia s červeným filtrom.

Tak tento istý pohľad teraz Microsoft umožní vytvoriť aj samotným používateľom inteligentných okuliarov Microsoft HoloLens. Spoločnosť totiž na svojom blogu uverejnila návod ako je možné daný mód aktivovať. Ako môžete vidieť nižšie na obrázku tak prostredníctvom daného návodu je možné vyvolať rozšírenú realitu z pohľadu Terminátora T-800, avšak tú treba následne aj prepojiť s kognitívnymi službami, výsledkom by malo byť v kombinácii s hardvérom a softwarom čiastočne rozpoznávanie objektov. Inými slovami, nejedná sa momentálne o plnohodnotný systém ako bol vo filme, ale len o čiastočne funkčný nástroj, ktorý je dnes možné vyskúšať aj v praxi.  

Zdroj: blogs.windows.com

Samotný projekt „Terminator HUD“ kombinuje 3D a 1D technológiu, ktorej cieľom je vytvorenie nového druhu zážitku, ktorý v konečnom dôsledku môže v budúcnosti vyústiť do vzniku virtuálnych osobných asistentov, ktorí by nám pomohli lepšie orientovať sa v našom svete.

Dnes tento nástroj teda funguje na princípe analýzy prostredia a kombinácie kognitívnych služieb (napr. JsonUtility), prostredníctvom ktorých je možné spracovať informácie pochádzajúce z pohľadu a tak vytvoriť report toho čo vidíte.

Zdroj: blogs.windows.com

Ak sa nájde medzi našimi čitateľmi niekto, kto má prístup k týmto inteligentným okuliarom, tak je možné tento robotický pohľad na svet stiahnuť z GitHubu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Microsoft HoloLens Terminátor Terminátor Hud

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close