fbpx
Windows

Microsoft prichádza s technológiou strojového učenia, ktorá bude predikovať kedy je najvhodnejší čas na inštaláciu aktualizácie

Jedna z najviac frustrujúcich vecí na používaní Windows 10 je inštalácia aktualizácií uprostred používania počítača. Hoci Microsoft dávnejšie prišiel s „čiastočným“ riešením, ktoré umožňuje posunutie inštalácie na neskôr tak aj napriek tomu mnoho používateľov nie je spokojných. Sťažujú sa napríklad na potrebu reštartovania počítača, ktoré nie je vždy vhodná.

„Vypočuli sme vás a na zmiernenie tejto bolesti, ak máte aktuálnu aktualizáciu, aktualizovali sme našu logiku reštartu, aby sme použili nový systém, ktorý je viac prispôsobivý a proaktívny.“, vysvetľuje Dona Sarkar, hlava programu Windows Insider.

Dona ďalej vysvetľuje, že ich nový algoritmus prichádza s prediktívnym modelom strojového učenia (AI), prostredníctvom ktorého systém bude vedieť vyhodnotiť ten najvhodnejší čas, na to aby reštartoval počítač tak dokončil proces aktualizácie.

„Nebudeme sa pozerať len ta ako budete aktuálne používať počítač, ale tak isto sa pokúsime predikovať či ste práve neodišli od počítača, napríklad aby ste spravili šálku kávy…“, hovorí Dona.

Vo vyjadreniach spoločnosti sa ďalej píše, že túto funkcionalitu testovali v rámci vnútorných kruhov a má sľubné výsledky. Používatelia túto funkciu budú mať možnosť vyskúšať v najnovšom zostavení Redstone 5, v rámci programu Windows Insider. Neskôr ak všetko pôjde ako má tak bude dostupná aj širokej verejnosti.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok: windowsreport.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close