SpravodajstvoWindows

Microsoft prezradil, aké údaje o nás vo Windows 10 zhromažďuje!

Microsoft pre zmiernenie obáv týkajúcich sa ochrany osobných údajov kvôli jeho zberu dát v systéme Windows 10 prehovoril o typoch dát, ktoré zhromažďuje spolu s rekapituláciou zmien cielených na súkromie, ktoré chystá v nadchádzajúcom Creators Update.

Aké typy dát o nás zhromažďujú?

Marisa Rogers a Terry Myerson z Microsoftu v novom blogu hovoria o zmenách, pričom najväčša je o typoch dát zhromažďovaných vo Windows 10.

Zverejňujeme viac informácií o údajoch, ktoré zhromažďujeme. Náš záväzok voči vám je, že zhromažďujeme iba údaje na základnej úrovni, ktorá je nevyhnutná k tomu, aby sme udržali vaše zariadenie s Windows 10 v bezpečí a aktuálne. U zákazníkov, ktorí sa rozhodli pre úplnú úroveň, používame diagnostické dáta s cieľom zlepšiť systém Windows 10 pre každého a priniesť viac prispôsobených skúseností pre vás, ak sa rozhodnete, že to od nás chcete. Dúfame, že vďaka tejto informácií budete viac oboznámení s údajmi, ktoré zhromažďujeme a používame, čo vám umožní prijímať informované rozhodnutia.

Zdroj: vlastný

Ak si chcete údaje skontrolovať, úplný zoznam zbieraných dát na základnej úrovni nájdete na TechNet stránke Microsoftu, rovnako ako aj podrobný súhrn údajov zozbieraných v úplnej úrovni diagnostiky. Je to dosť dlhý zoznam, ale poskytuje oveľa transparentnejší pohľad sa na presné typy dát, ktoré Microsoft zhromažďuje a na aké účely.

Zdroj: Windows Blogs

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close