SpravodajstvoWindows

Microsoft prekvapuje používateľskou základňou prehliadača Edge. Používajú ho už stovky miliónov používateľov

Používateľská základňa prehliadača Microsoft Edge presiahla 600 miliónov používateľov

Microsoft približne 2 roky dozadu spustil internetový prehliadač Edge, ktorý beží na jadre Chromium. Jeho základ je teda rovnakým, ako v prípade prehliadača Chrome. Neznamená to však, že sú identickými. Spoločnosť dlhodobo prispôsobuje prehliadač podľa svojich predstáv a predstáv používateľov.

Microsoft Edge raketovo rastie

Najnovšie čísla, ktoré zverejnila spoločnosť Microsoft ukazujú, že ich taktika je účinnou. Dôvodom je obrovská používateľská základňa. Podľa zverejnených dát v pracovnej ponuke spoločnosti, Microsoft Edge k dnešnému dňu používa viac ako 600-miliónov používateľov.

„…vďaka všeobecnej dostupnosti Edge, prehliadač presiahol hranicu 600 miliónov zákazníkov…“ píše Microsoft v publikovanom inzeráte.

Z publikovaného popisu zároveň vyplýva, že ide o sumárne dáta naprieč viacerými platformami, kde je prehliadač dostupným. Ide teda o operačný systém Windows, Mac, Android a podobne.

Microsoft má v pláne vytiahnuť do boja o používateľov nové funkcie

Microsoft Edge by mal v dohľadnej dobe dostať jednu z významnejších aktualizácií, ktorá by mala opäť o kúštik dopredu posunúť prehliadač. Verzia 88 by mala priniesť napríklad funkciu Spiacich záložiek. Tie budú fungovať na tom princípe, že záložky, ktoré nie sú aktívnymi, tak po krátkej dobe budú uspanými a nebudú spotrebovávať výkon zariadenia. Ďalšia novinka sa bude dotýkať starších verzií Windowsu, kde ak sa používateľ prihlási do prehliadača, tak bude prihlásený na všetkých ďalších službách, akými sú napríklad Office.com, Outlook.com a podobne. Používatelia budú mať ďalej možnosť vynulovať synchronizované údaje prostredníctvom prehliadača.  Jednou z ďalších noviniek bude aj vertikálne zobrazenie otvorených kariet, ktoré sú dnes zobrazované horizontálne. Microsoft tak chce reagovať na problém v orientácii sa medzi kartami, ak ich máte otvorených v jednom momente viac. Inými slovami, spoločnosť chce uľahčiť „skenovanie“ kariet používateľmi a ich prechod z jednej karty na druhú.

Aký internetový prehliadač používate vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. 

Via mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close