Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Microsoft prehral súdny proces v Belgicku. Polícii odmieta poskytnúť informácie o používateľov aplikácie Skype

Podľa najnovších zverejnených informácií to vyzerá tak, že sa redmondský gigant opäť hlboko namočil do problémov. Pred pár dňami prehral súdny proces v Belgicku. Súd od Microsoftu žiadal zverejnenie informácií o používateľoch aplikácie Skype.

Belgický súd potrebuje informácie o používateľoch kvôli vyšetrovaniu

Súd momentálne vyšetruje závažný trestný čin, ku ktorému treba doložiť informácie o páchateľoch, ich správy a telefonáty vykonané prostredníctvom aplikácie Skype. Viaceré telekomunikačné spoločnosti v Belgicku už tieto nariadenia poslúchli a informácie o požadovaných osobách odovzdali, no právnici Microsoftu si myslia, že ide o protiprávne jednanie zo strany belgického súdu, pretože Microsoft a ich služba Skype nieje zaradená medzi klasické telekomunikačné spoločnosti v Belgicku.

Sudca na následnom odvolávacom procese vyslovil verdikt v neprospech Microsoftu. Podľa súdu je Microsoft v Belgicku normálnym poskytovateľom telekomunikačných služieb a musí postupovať tak, ako ostatné spoločnosti. Microsoft by mal spolupracovať a mal by pomôcť pri vyšetrovaní viacerých závažných trestných činov, ktoré sú momentálne vo vyšetrovacom procese.

Microsoft obratom podal odvolanie v ktorom prehlásil, že belgické súdy nemajú nárok požadovať informácie z aplikácie Skype, keďže jej sídlo sa nachádza v Luxembursku a nespadá pod belgické zákony. Súd odvolanie zavrhol a prehlásil, že Skype má divíziu aj v Belgicku a stále trvá na predošlých požiadavkách. Microsoftu bola taktiež udelená pokuta vo výške $36,000 a súd taktiež spoločnosť požiadal o čo najrýchlejšiu spoluprácu s políciou a vyšetrovacími orgánmi. Právnikom Microsoftu sa toto rozhodnutie zrejme nepáči a už teraz hľadajú legálne riešenia, ako tento proces obísť a taktiež zvažujú možnosti obrátenia sa na najvyšší belgický súd, poprípade Európsky súd.

Podobne je na tom aj v USA

S podobnými problémami sa Microsoft nedávno stretol aj v USA. Viaceré americké súdy žiadali zverejnenie informácií z Microsoft serverov, ktoré sa ale nachádzajú ďaleko za oceánom a podľa Microsoftu, tieto dáta nemôžu americké súdy požadovať. Microsoft sa momentálne snaží nájsť v oboch prípadoch reálne legálne riešenie a obom súdom odmieta zverejniť informácie o svojich používateľoch.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close