Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Microsoft predstavuje USB Type-C redukciu pre Surface laptopy

Nedávno spoločnosť Microsoft predstavila svoje Surface laptopy. Po predstavení dostali rýchlu spŕšku kritiky zato, že nedisponujú USB Type-C portom ako ich konkurenti od iných spoločností. Včera spoločnosť predstavila aj vyššiu radu, laptop Surface Pro, ktorý ale takisto nieje vybavený portom USB Type-C.

Surface Laptopy od Microsoftu disponujú iba portom USB 3.0 podobne ako aj all in one PC Surface Studio. Microsoft sa preto rozhodol vyrobiť redukciu pre Surface Connect port,. Táto redukcia má obsahovať USB Type-C port ,ktorý umožní prenášanie dát aj nabíjanie laptopu.

Riaditeľ spoločnosti Microsoft Surface Panas Panoy v rozhovore s The Verge neobjasnil, prečo sa v zariadeniach nenachádza USB Type-C port. Napríklad namiesto vyššie spomínaného Surface Connect portu, alebo základného portu USB 3.0. Poznamenal že vymenenie portu Surface Connect alebo Display Portu za USB Type-C by mohlo mať na následok rôzne komplikácie aj pri nasledujúcom vývoji produktu.

Spoločnosť ešte neoznámila cenu a dátum dostupnosti redukcie, jediné čo zatiaľ vieme, je že sa ku tomuto kroku Microsoft nechystá tak skoro.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok (windowscentral.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close