fbpx
SpravodajstvoWindows

Microsoft predstavuje aktualizáciu Windows 10 21H1. Čo všetko prináša, a kedy bude uvoľnenou pre používateľov?

Microsoft oficiálne predstavuje aktualizáciu Windows 10 21H1. Spoločnosť začína s jej distribúciou pre testerov, neskôr na rad prídu aj ostatní používatelia.

Microsoft prostredníctvom svojho blogu predstavuje aktualizáciu Windowsu 10, 21H1. Ide o jednu z ďalších väčších aktualizácií operačného systému Windows 10, ktorú Microsoft začne v najbližšej dobe distribuovať pre členov programu Windows Insider. Následne, potom ako získa dostatok spätnej väzby a vyrieši prípadné nedostatky, tak aktualizácia bude uvoľnenou pre všetkých používateľov.

Čo všetko prináša Windows 10 21H1? Tu je prehľad kľúčových vlastností

Microsoft v rámci svojho blogu poukazuje na niekoľko vlastností novej veľkej aktualizácie. Konkrétne hovorí o nových sadách funkcií zlepšujúcich zabezpečenie, vzdialený prístup, či zvýšenie kvality a úrovne funkcií. Spoločnosť hovorí, že všetky nadchádzajúce zmeny pripravovala na základe spätnej väzby od používateľov, ktorí sa v súčasnosti musia vo zvýšenej miere spoliehať na funkcie Windowsu, ako kedykoľvek predtým.

Jednou z noviniek je napríklad podpora viacerých kamier v kombinácii s funkciou Windows Hello, či možnosť nastavenia externej kamery, ako priorizovanej a ďalšie vylepšenia výkonu v súvislosti so zabezpečením zariadenia. Microsoft ďalej prezrádza, že k zmenám došlo aj v oblasti zlepšení výkonu skupiny Windows Policy Instrumentation (WMI), či Group Policy Service (GPSVC) na podporu scenárov vzdialenej práce. Spoločnosť rovnako hovorí o vylepšeniach v súvislosti Windows Defender Application Guard, čo by sa malo napríklad pretaviť v rýchlejšie otváranie dokumentov.

Čo sa týka distribúcie aktualizácie, tak v prípade používateľov s verziou Windows 10 2004, prípadne novšou, aktualizácia by mala byť neskôr distribuovaná rýchlejšie. Dôvodom je, že update bude uvoľnený spôsobom, ako sú uvoľňované mesačné aktualizácie. Pre používateľov starších verzií Windowsu 10, bude proces aktualizácie na nové vydanie rovnaký, ako bol doteraz.

V každom prípade, ako sme vyššie spomínali, tak aktuálne Microsoft bude distribuovať aktualizáciu pre testerov a neskôr pre všetkých používateľov. Očakáva sa, že k jej masovému uvoľneniu by mohlo dôjsť ešte v prvej polovici tohto roka. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close