NovinkyWindows 10

Microsoft predstavil ďalšie inteligentné vyhľadávacie funkcie pre Bing

Vyhľadávač Bing od Microsoftu nie je v našich končinách extra populárny a väčšina z nás preferuje radšej viac známy Google. Bing má svojich fanúšikov hlavne za Atlantickým oceánom a vo Veľkej Británií. Hlavne kvôli týmto dvom krajinám sa Microsoft stále snaží vyhľadávač Bing vylepšovať a v posledných mesiacoch mu to ide bravúrne. Ešte v decembri minulého roku, Microsoft predstavil naozaj zaujímavú funkciu inteligentného vyhľadávania, ktoré je poháňané umelou inteligenciou. Jednou z hlavných a naozaj využiteľných funkcií bolo vyhľadávanie relevantných odpovedí, ktoré je už v tejto dobe v Bingu oveľa prepracovanejšie, ako v konkurenčnom Googli. Ako takéto vyhľadávanie funguje? Do vyhľadávača stačí zadať otázku, frázu alebo čokoľvek, čo na internete hľadáte a umelá inteligencia následne zozbiera dáta z viacerých relevantných zdrojov, ktoré potom spojí do jednej súvislej odpovedi. V konkurenčnom Googli by ste sa museli pomaly preklikávať medzi viacerými zdrojmi, čo by Vám zabralo určite omnoho viac času. Microsoft vo vylepšovaní Bingu naďalej pokračuje a pred pár hodinami predstavil ďalšie vylepšenia pre inteligentné vyhľadávanie.

Definície pre neznáme slová priamo v inteligentných odpovediach

Zdroj: mspoweruser.com

Do Bingu sa tento týždeň dostane aj ďalšia super novinka, ktorá poteší takmer každého. Vo výsledkoch vyhľadávania sa dosť často nachádzajú aj nezvyčajné alebo odborné slová, ktorým nie každý človek na tejto planéte rozumie. V odpovediach budú takéto slová po novom farebne odlíšené a po presunutí kurzoru na ne, sa používateľom zobrazí rýchla a stručná definícia daného výrazu.

Vyhľadávanie je ešte rýchlejšie

Bing beží na rozsiahlych neurálnych sieťach Intel Arria a Stratix Field Programmable Gate Arrays, ktoré zaručujú to najrýchlejšie spracovanie informácií. Microsoft vo svojej správe ohlásil, že sa im podarilo znížiť odozvu až 10 – násobne a zároveň 10 – násobne zvýšili aj veľkosť modelov.

Rozpoznávanie vecí na obrázkoch

Bing už teraz umožňuje vyhľadávanie v rámci obrázka, napríklad keď sa človeku zapáči bunda na obrázku, môže spustiť vyhľadávanie, ktoré mu vyhodí ďalšie výsledky s podobnou bundou. Najnovšie si ale môžu používatelia vyberať rôzne objekty nachádzajúce sa na obrázkoch.

Zdroj: mspoweruser.com

Najhoršou správou avšak je, že tieto inteligentné funkcie sú momentálne dostupné iba v USA a vo Veľkej Británií a príchod do európskych krajín je zatiaľ neznámy. My by sme takéto funkcie určite prijali, pretože je takéto vyhľadávanie omnoho rýchlejšie a jednoduchšie, ako vyhľadávanie samotného Googlu. Čo na to hovoríte Vy?

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close