SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Microsoft predstavil API podporu platieb pre prehliadač Edge na Windowse 10

Microsoft počas včerajšieho dňa predstavil novú funkcionalitu pre internetový prehliadač Microsoft Edge na Windows 10, ktorá by mala prísť spolu s Creators Update v priebehu budúceho roka. Spoločnosť odkryla Platobné Požiadavku API, pre internetový prehliadač Edge ktoré dovolia web developerom jednoduchšie implementovať platobné systémy, ktoré budú viac intuitívne pre koncových používateľov. Podobnú aktualizáciu priniesla aj spoločnosť Google v auguste tohto roku s verziou Google Chrome 53.

Platobné požiadavky na prehliadači Edge budú fungovať prostredníctvom Microsoft Wallet ako aj na PC tak aj na smartfónoch – ak ste už raz pridali vaše kreditné karty do vášho Microsoft účtu tak automaticky by sa vám mali pred vypĺňať vaše údaje cez Microsoft Wallet spolu s dodatočnými informáciami ako je napríklad cena produktu a podobne.

Zdroj: Microsoft blog
Zdroj: Microsoft blog

Ak máte na svojom zariadení nainštalovanú najnovšiu verziu Windows 10 (Build 14986) tak sa už môžete začať hrať s touto funkcionalitou (Payment Request API).

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close