Zariadenia

Microsoft predstaví cenovo dostupné Surface tablety s cenovkou pod 400 €

Zrejme nám dá každý za pravdu, ak povieme, že spoločnosť Apple vyrába jedny z najpopulárnejších tabletov na svete. Spoločnosť Apple každoročne predstavuje nové a nové verzie iPadov, no stále ich radíme medzi jedny z najlepších na trhu. Aj keď nie sú zrovna najlacnejšie, stále sú medzi ľuďmi populárne a zákazníci si radšej priplatia, než by sa mali namáhať s nie moc podarenými tabletmi s Androidom, nedajbože s operačným systémom Windows. Tento fakt si uvedomuje aj samotný Microsoft, ktorý na trhu tabletov pôsobí už zopár rokov, no stále sa mu nepodarilo dosiahnuť pomyselný míľnik. Nakusnuté jablko bude mať ale onedlho naozaj silného konkurenta. Microsoft plánuje už v druhej polovici tohto roku, predstaviť cenovo dostupné tablety Surface, ktorých cenovka klesne až pod 400 eur.

Priama konkurencia pre 10-palcový iPad?

Nový low-cost Windows 10 Surface tablet s 10-palcovým displejom, procesorom Intel a cenovkou 400 dolárov, má byť akousi priamou konkurenciou pre 10-palcový iPad od spoločnosti Apple. Treba však podotknúť, že nový Surface tablet nebude žiadnou ochudobnenou verziou aktuálneho tabletu Surface Pro, ale pôjde o úplne nový tablet s označením Surface. Menší displej oproti Surface Pro, prináša jednu veľkú výhodu, ktorou je znížená hmotnosť až o pätinu. Podľa uniknutých informácií by mal byť nový tablet vybavený aj portom USB-C, ktorý bude slúžiť na nabíjanie, ale aj na prenos informácií. Poslednou informáciou, ktorá stojí za zmienku, je jeho výbava po softvérovej stránke. Prísť ma s operačným systémom Windows 10 Pro s takzvaným S režimom, vďaka čomu bude zrejme podporovať iba aplikácie z obchodu Microsoft Store.

Dostupný bude v niekoľkých verziách

Cenovo dostupný Surface tablet samozrejme príde v niekoľkých verziách, či už v podobe inej veľkosti interného úložiska (64/128GB), alebo v podobe zariadenia s Wi-Fi, poprípade s Wi-Fi a LTE zároveň. Koncová cena zariadenia sa bude taktiež odvíjať aj od dodatočnej výbavy. Microsoft nebude ku novému tabletu pribaľovať pripojiteľnú klávesnicu, za ktorú si budú musieť zákazníci, bohužiaľ, priplatiť.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Produktová fotografia – Surface Pro)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close