Excel návodySpravodajstvoWindows

Microsoft pre Android smartfóny čoskoro prinesie možnosť odfotenia tabuľky a jej prevedenie do editovateľného Excel formátu

V programe Ignite 2018 spoločnosť Microsoft predstavila novú funkciu, ktorá umožňuje používateľom zachytenie fotografie a jej prenesenie do editovateľného Excel formátu. Inými slovami funkcia prináša možnosť prenesenie dát prostredníctvom kamery v telefóne do upravovateľnej formy.

Funkcia, ktorá umožňuje prenos dát sa volá „Insert Data From Picture“, teda Vloženie dát z obrázku. Čoskoro by mala byť podľa vyjadrení Microsoftu uvoľnená pre Android smartfóny a neskôr aj pre iOS zariadenia. Ako funguje v praxi si môžete pozrieť nižšie na fotografiách.

Zdroj: Microsoft

Táto funkcia  rozpoznania informácií a ich prevedenia do iného formátu tak odbremení manuálne prehadzovanie dát.

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close