Excel návodySpravodajstvoWindows

Microsoft pre Android smartfóny čoskoro prinesie možnosť odfotenia tabuľky a jej prevedenie do editovateľného Excel formátu

V programe Ignite 2018 spoločnosť Microsoft predstavila novú funkciu, ktorá umožňuje používateľom zachytenie fotografie a jej prenesenie do editovateľného Excel formátu. Inými slovami funkcia prináša možnosť prenesenie dát prostredníctvom kamery v telefóne do upravovateľnej formy.

Funkcia, ktorá umožňuje prenos dát sa volá „Insert Data From Picture“, teda Vloženie dát z obrázku. Čoskoro by mala byť podľa vyjadrení Microsoftu uvoľnená pre Android smartfóny a neskôr aj pre iOS zariadenia. Ako funguje v praxi si môžete pozrieť nižšie na fotografiách.

prenos fotografie do excel formatu
Zdroj: Microsoft

Táto funkcia  rozpoznania informácií a ich prevedenia do iného formátu tak odbremení manuálne prehadzovanie dát.

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close