WindowsZariadenia

Microsoft práve predstavil najlacnejší Surface v histórii, ktorý stojí menej ako 400 €

Spoločnosť Microsoft dnes oficiálne predstavila cenovo najdostupnejší tablet Microsoft Surface Go, ktorý ma stáť len 399 dolárov. Novinka je predovšetkým určená pre študentov a učiteľov. Samotný tablet ponúka 10″ displej s pomerom strán 3:2. Pod kapotou beží procesor Intel Pentium Gold 4415Y s 4 alebo 8 GB RAM.

Microsoft Surface Go prináša až 9 hodinovú životnosť batérie na jedno nabitie. To je na takto malý, no zároveň výkonný tablet určite zaujímavá hodnota. Tablet dostane do výbavy 64 GB eMMC alebo 128 či 256 GB SSD úložisko. Nechýba ani podpora pre vloženie SD karty až do 1 TB, takže núdza o dáta rozhodne nebude. Na tele tabletu nechýba ani najnovší USB Type-C konektor.

Nový Surface Go zaujme výbavou i cenou

Keďze sa Microsoft Surface Go zameriava predovšetkým na študentov a učiteľov, na zadnej strane nájdeme 8 Mpx fotoaparát s automatickým ostrením, ktorý by mal hravo postačovať pre zachytenie rôznych dôležitých poznámok. Predný 5 Mpx fotoaparát ponúka podporu Windows Hello. V rámci ďalšej výbavy môžeme spomenúť prémiový zvuk Dolby Audio Premium či podporu pre dotykové pero.

Novinka by sa mala dostať do predaja už 2. augusta. V tejto chvíli však na zozname dostupnosti chýba Slovensko alebo Česko. Môžeme však očakávať, že sa Surface Go u nás objaví minimálne prostredníctvom neoficiálnej distribúcie.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok microsoft

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close