Windows

Microsoft pracuje na novej generácii operačného systému, ktorý príde s doposiaľ najlepšími bezpečnostnými prvkami

Len pred niekoľkými dňami oznámili spoločnosti Synaptics a AMD začiatok spolupráce na biometrickom bezpečnostnom riešení pre spotrebiteľské a podnikové počítače postavené na platformách od AMD. Najväčšou novinkou však je, že nová biometrická technológia má byť súčasťou zatiaľ neznámeho operačného systému novej generácie od spoločnosti Microsoft.

„Spolupráca prináša novú úroveň bezpečnosti pre notebooky založené na technológii AMD využívaním unikátnej technológie snímačov odtlačkov prstov spoločnosti Synaptics Match-in-Sensor s výkonnými procesormi AMD Ryzen Mobile a pripravovaného biometrického zabezpečovacieho systému spoločnosti Microsoft vrátane systému Windows Hello,“ hovorí Synaptics.

Najnovšie a najlepšie bezpečnostné prvky

Technológia Synaptics Match-in-Sensor je naozaj pokročilou bezpečnostnou technológiou, ktorá udržuje autentifikáciu odtlačkov prstov mimo zvyšku systému. Vykonávanie autentifikácie na špecializovanom čipe ju udržuje úplne izolovanú od ostatných systémových súčastí, vďaka čomu je bezpečnosť oveľa vyššia a bráni potencionálnemu škodlivému softvéru ovplyvnenie autentifikácie prostredníctvom vstupov a výstupov snímača.

Jedná sa o modulárny systém Polaris?

Spoločnosť Synaptics nijako presnejšie nedefinovala špeciálny operačný systém novej generácie od Microsoftu. Ku najnovším novinkám sa nevyjadril ani samotný Microsoft a tým pádom nikto ani len netuší, o akom operačnom systéme je teda reč. Zatiaľ nevedno, či sa má jednať o úplne nový operačný systém, alebo bude táto technológia súčasťou pripravovaného modulárneho operačného systému Windows Core OS, presnejšie jeho desktopovou verziou Polaris. Práve Polaris by mal byť zameraný na desktopy, laptopy a 2-in-1 zariadenia, pri ktorých je pokročilá bezpečnosť naozaj potrebná. Nový operačný systém Polaris má byť o čosi bezpečnejšou verziou Windowsu, pretože opäť obmedzí niektoré Win32 aplikácie a do popredia vnesie viac Microsoftom preverované UWP aplikácie. Práve tento krok by mohol spoločne s pokročilou technológiou od Synaptics priniesť naozaj revolučný operačný systém s naozaj výborným zabezpečením, vďaka čomu by sa stal zrejme favoritom pre veľké spoločnosti, ktoré podobnú ochranu naozaj vyžadujú a potrebujú.

Zdroj: windowscentral.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close