NovinkyTECHZariadenia

Microsoft pracuje na klávesnici so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov

Microsoft pracuje na ich najnovšej Bluetooth klávesnici so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov. Nasvedčuje tomu certifikácia ku Bluetooth klávesniciam pre Microsoft a FCC certifikácia taktiež pre Microsoft.

Zariadenie je označované ako Microsoft modern keyboard s presnejším označením C3K1780. Klávesnica má byť podobná klávesnici Surface taktiež od Microsoftu, ktorá bola predstavená minulý rok. O pohodlné písanie sa postará full set klávesnica, takže súčasťou bude aj numerická časť klávesnice. O napájanie sa  zrejme postará vstavaná batéria, ktorá sa bude dať nabíjať pomocou USB pripojenia do vášho počítača, čo by pri nízkom stave batérie znamenalo možnosť  zároveň nabíjať aj používať klávesnicu. Najdôležitejšou technickou vychytávkou má byť už vyššie spomínaný snímač odtlačkov prstov, vďaka ktorému sa na zariadeniach s operačným systémom Windows 10 budete môcť prihlásiť vašim odtlačkom prstu cez Windows Hello. Povrch klávesnice bude zrejme pokrývať materiál Alcantara, ktorý bude na povrchu klávesnice, tak ako to je pri klávesnici Surface Laptopu.

ilustračný obrázok, zdroj: microsoft.com

Microsoft ešte nevydal žiadne stanovisko ohľadom ceny a dátumu predstavenia klávesnice. Avšak 23. mája sa v Shanghai uskutoční veľký Microsoft hardware event kde môžeme očakávať aj predstavenie tejto novej klávesnice.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (theverge.com)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close