SpravodajstvoWindows

Microsoft pracuje na hernom móde pre Windows hráčov

Microsoft neustále pokračuje na vylepšovaní používateľského zážitku na zariadeniach s operačným systémom Windows 10 a tým najnovším je takzvaný „Game Mode“, resp. Herný Mód, ktorý prinesie vyšší výkon prostredníctvom optimalizácie úloh na pozadí.

Cieľom tejto novinky je znížiť výkonnosť aplikácií, ktoré bežia na pozadí a tak optimalizovať možné procesy uberajúce na „výkone“. Optimalizácia týchto úloh na pozadí by mala byť spúšťaná automaticky pri načítaní hier a „ušetrený“ výkon by mal pripadnúť danej hre. Výsledkom tohto procesu by teda mohol byť napríklad nárast FPS (frame per second, resp. počet obrázkov za sekundu) čo určite ocení nejeden hráč akčných hier.

Prvé náznaky o tom, že Microsoft pracuje na tomto hernom móde sme mohli zahliadnuť v poslednom Windows 10 Builde pod kódovým označením 14997. Mimochodom, táto optimalizácia vôbec nie je neznámym „pojmom“ totiž obdobný proces prebieha aj pri hraní hier prostredníctvom herných konzol.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close