SpravodajstvoWindows

Microsoft používateľom Windowsu bude už čoskoro distribuovať nový internetový prehliadač

Microsoft začne už čoskoro distribuovať používateľom Windowsu kompletne prerobenú verziu prehliadača Edge, ktorá pobeží na jadre Chromium.

Spoločnosť Microsoft už niekoľko mesiacov aktívne pracuje na vývoji novej verzie internetového prehliadača Microsoft Edge. Ten, po novom, využíva open source jadro Chromium, na ktorom funguje v súčasnej dobe nielen Google Chrome či Opera, ale taktiež aj prevažná väčšina ďalších internetových prehliadačov. Momentálne je možné si tento nový Edge vyskúšať prostredníctvom stiahnutia niektorej z dostupných testovacích verzií (Beta, ktorá je aktualizovaná každých 6 týždňov, Dev, ktorá je aktualizovaná týždenne a Canary, ktorá je aktualizovaná denne), avšak už čoskoro dôjde k uvoľneniu nového Edge pre všetky podporované zariadenia.

Prvý verejný build nového Edge bol vydaný v apríli tohto roku, pričom už ďalší mesiac – v januári 2020 bude tento prehliadač distribuovaný pre väčšinu používateľov. Distribúcia prebehne prostredníctvom Windows Update, avšak je nutné poznamenať, že po stiahnutí tejto aktualizácie už nebude možné vrátiť sa späť k starému Edge.

Vydanie nového Edge je naplánované na 15. januára 2020, pričom v dobe vydania bude dostupný pre Windows 10, 8, 7 a macOS vo viac ako 90 jazykoch. Zmeny sa však nedočkal len samotný prehliadač, ale taktiež aj jeho logo. Predchádzajúce „e“, ktoré mnohým používateľom evokovalo starý Internet Explorer vystriedala – po novom, modro-zelená vlna. Týmto krokom sa spoločnosť Microsoft snaží „odstrihnúť“ od starého a medzi používateľmi nepopulárneho prehliadača.

Nove logo internetoveho prehliada Microsoft Edge
Via Neowin.net

Nakoniec, dobrá správa pre firmy a taktiež tých, ktorým sa nechce prechádzať na nový Edge je, že Microsoft vydal nástroj Blocker Toolkit, prostredníctvom ktorého dôjde k pozastaveniu automatického stiahnutia nového Edge na neobmedzené dobu. V prípade, ak sa však rozhodnete stiahnuť nový Edge manuálne, Blocker Toolkit vám v tom nezabráni.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close