Windows

Microsoft potvrdzuje, že prvé zariadenia s Windows 10 na ARM procesoroch príde ešte v priebehu tohto roka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft a spoločnosť Qualcomm pracujú na prinesený ARM procesorov s Windows 10. Mohli sme byť už aj svedkami viacerých demonštrácií kde bolo ukázané ako beží Windows 10 na tomto type procesore.

Neskôr internet zavalili informácie o tom, že spoločnosť Intel môže ohroziť celý tento projekt. Dôvodom mal byť emulátor, ktorý prekladá X86 kód na ARM. Údajne má porušovať viacero autorských zákonov ich spoločnosti. Koniec koncov, po vyhláseniach Intelu sa zľahla zem po nových informáciách týkajúcich sa tohto projektu. Či došlo k nejakej dohode na pozadí alebo vysvetlení si vzniknutej situácie nevedno.

Hovorca spoločnosti Microsoft počas včerajšieho dňa uisťoval verejnosť, že Windows 10 ARM príde do konca tohto roka, tak ako bolo viackrát referované.

„Sme na ceste, aby sme videli Windows na Snapdragon zariadeniach v priebehu tohto roka, tak ako sme to iniciovali. Microsoft a Qualcomm pokračujú na prácach s ich OEM partnermi ako ASUS, HP a Lenovo, aby priniesli Always Conncected zariadenia s LTE pripojením a skvelou výdržou batérie na trh…“.

Ak by vás zaujímali hlavné výhody ARM procesorov s Windowsom 10, tak dávnejšie sme tejto téme venovali v článku „Qualcomm zhrnul hlavné výhody mobilných ARM procesorov s Windows 10“.

Zdroj: MS

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close