fbpx
SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Microsoft potvrdzuje, že Progresívne webové aplikácie nebudú plne fungovať na smartfónoch s Windows 10 Mobile

Počas včerajšieho dňa sme vám priniesli správy týkajúce sa PWA, teda Progresívnych webových aplikácií, ktoré a objavili vo Windows obchode. Nuž, správa určite potešila mnohých fanúšikov a to nie len Windows Platformy aj keď pre tú to malo viac menej najväčší význam. Totiž PWA aplikácie v preklade do ľudskej reči by mali priniesť vlastnosti z aplikácií priamo do mobilných webstránok. Napríklad prostredníctvom PWA aplikácií by ste mohli byť schopný prijímať notifikácie tak ako je tomu možné priamo z rozhrania aplikácií. Samotní vývojári pritom nebudú mať s týmto žiadnu extra prácu. Microsoft sa rozhodol, že ich konvertuje sám.

PWA aplikácie by mohli nahradiť UPW platformu

Progresívne webové aplikácie sa prvýkrát vo Windows 10 objavili spolu s príchodom Redstone 3 aktualizácie, avšak ich plná podpora by mala prísť spolu s Redostone 4 aktualizáciou, resp. aktualizáciou známou ako Spring Creators Update.

Nuž, internetový portál WindowsUnited sa pýtal na dôvod, prečo PWA Twitter na Windows 10 Mobile zariadeniach nefunguje tak ako má. Odpoveď, ktorú dostali mnohých nepoteší.

„Twitter je aktuálne v beta testovaní pre okruh Insider Fast. Niektoré funkcie ako sú Push a Service Worker, nebudú fungovať na zariadeniach s W10M, ktoré nájdeme na trhu.“

Mimochodom, niekoľko dní dozadu sme vám priniesli článok ako je možné spustiť PWA v internetovom prehliadači Microsoft Edge. Návod ako na to nájdete v článku „Jednoduchý trik ako zapnúť Progresívne webové aplikácie v prehliadači Microsoft Edge na Windows 10 Mobile zariadeniach“. Na druhej strane podľa nášho názoru Microsoft nechce zachrániť Windows 10 Mobile platformu, ale skôr si vytvoriť „piesoček“ pre pripravovaný Surface Phone. Ako to bude však „na konci dňa“ ešte len uvidíme.

Zdroj: vlastný, Twitter

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close