Pracovné ponuky
BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Microsoft potvrdzuje, že novoobjavené chyby vo Windowse 7 už nebude opravovať

Vo Windowse 7 boli objavené nové chyby, jedna z nich je vážnejšieho charakteru. Zo strany Microsoftu už však nečakajte opravu.

Oficiálna podpora zo strany Microsoftu pre Windows 7 skončila 14. januára, teda len pár dní dozadu. Medzičasom  boli objavené v tejto viac ako 10 ročnej verzii Windowsu viaceré chyby, ktoré sa však podľa najnovších vyjadrení nedočkajú opráv (pozn. redakcie: Microsoft chybu opraví len platiacim používateľom, ktorí so objednali extra podporu).

Problémový Internet Explorer

Prvá objavená chyba vo Windows 7 sa týka internetového prehliadača Internet Explorer, ktorý patrí aj v súčasnosti medzi relatívne rozšírené internetové prehliadače. Objavená zraniteľnosť bola označená ako „CVE-2020-0674“. Pre portál betanews.com sa Microsoft k novoobjavenej chybe vyjadril slovami:

„Teraz, keď sme dosiahli koniec podpory, zákazníci bez platených rozšírených aktualizácií zabezpečenia (ESU) nedostanú nové aktualizácie zabezpečenia. Stále sme odhodlaní pomáhať našim zákazníkom zostať v bezpečí pri modernizácii ich systémov a pri prechode na Windows 10. Aj keď poskytujeme dlhé dodacie lehoty na inovácie, uvedomujeme si, že niektorí zákazníci stále potrebujú viac času, čo je dôvod, prečo máme niekoľko možností pre naše zákazníci – služby ako Microsoft FastTrack na migráciu, virtualizáciu desktopu pomocou Windows Virtual Desktop (ktorá zahŕňa rozšírené aktualizácie zabezpečenia na tri roky) alebo platenie za rozšírené aktualizácie zabezpečenia (ESU) ročne až na tri roky. Budeme s našimi zákazníkmi naďalej pracovať na ceste, ktorá pre nich bude mať najväčší zmysel po uplynutí dátumu podpory.“

Portál kb.cert.og píše, že chyba sa nachádza konkrétne v skritpovacom module prehliadača Internet Explorer, ktorý obsahuje chybu zabezpečenia, prostredníctvom ktorej je možné na diaľku neoverenému útočníkovi umožniť zmeny v  kóde.

Problém s pozadím vo Windows 7

Na ďalšiu chybu vo Windowse 10 poukazuje portál mspoweruser.com. Chyba sa konkrétne dotýka viacerých zariadení, ktoré nie sú schopné zobraziť pozadie na úvodnej obrazovky počítača. Táto chyba sa objavila používateľom po tom, ako si nainštalovali aktualizáciu s kódovým označením „KB4534310“. Tak ako v prvom prípade, tak ani v tomto sa Microsoft chybu nechystá odstrániť neplatiacim používateľom. Našťastie v tomto prípade, aj menej zručný používateľ ju dokáže vyriešiť sám. Riešením je nastavenie vlastného obrázka na inú možnosť ako Stretch, napríklad Fill , Tile,  Center, alebo zvoliť vlastnú tapetu, ktorá zodpovedá rozlíšeniu pracovnej plochy.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close