BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Microsoft potvrdzuje chybu vo Windows 10, ktorá spôsobuje problémy s pripojením sa k internetu. Takto ju opravíte!

Aktualizácia KB4565503 pre počítače s Windows 10 spôsobuje mnohým používateľom problémy s internetovým pripojením

Vypadávajúce, či nefunkčný internet môže byť vcelku frustrujúcim, pričom častokrát hľadáme chybu niekde, kde nie je. Portál windowslatest.com poukazuje na chybu vo Windows 10, ktorá spôsobuje problémy s internetovým pripojením. 

Len pár dní dozadu spoločnosť Microsoft uvoľnila aktualizáciu prinášajúcu viacero opráv chýb pre Windows 10 May 2020, ktorá napríklad odstránila náhodne reštarty zariadenia a podobne, pričom viacero používateľov po nainštalovaní aktualizácie hlási ďalšiu nepríjemnú chybu, žltý výstražný trojuholník indikujúci nefunkčné internetové pripojenie.

„Reštartoval som prenosný počítač, resetoval router a preinštaloval sieťový bezdrôtový adaptér, ale stále sa mi zobrazuje rovnaká chybová správa,…“, píše jeden z používateľov po nainštalovaní najnovšej aktualizácie, pričom ďalší sa k nemu pripájajú.

Portál ďalej píše, že napriek „varovaniu“ je možné pripojiť sa k internetu, avšak je tam jeden háčik. Viacero služieb, ako napríklad Cortana, Microsoft Feedback, Spotify, Microsoft Store a podobne, po zobrazení výstrahy nie sú schopné pripojiť sa k internetu.

Microsoft o chybe už vie

Spoločnosť Microsoft prostredníctvom oficiálneho fóra potvrdila, že o chybe už vie.

„Zákazníci nahlasujú chybu indikujúcu chybu s pripojením k internetu, že v indikátore stavu sieťového pripojenia (NCSI) na zariadeniach so systémom Windows 10 2004 systém vyhodnocuje, že nie sú pripojení k internetu, hoci v skutočnosti môžu pingovať internetové zdroje alebo prehliadať webové stránky s internetovými prehliadačmi…“ píše jeden z administrátorov fóra.

Spoločnosť ďalej dodáva, že aktuálne prešetrujú dôvody, ktoré spôsobujú túto chybovú hlášku, a že už pracujú na odstránení chyby.

Takto opravíte túto chybu

V prípade, ak ste sa stretli so spomínaným problémom, tak problém je možné odstrániť pomocou takzvaných registrov vo Windows 10. Postup je nasledovný:

  • Otvorte si okno Štart.
  • Vyhľadajte „Registry editor“.
  • Následne sa otvorte zložku “HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parameters\Internet”.
  • Zvoľte možnosť upraviť pri “EnableActiveProbing” a zmeňte hodnotu „0“ na „1“.
  • Uložte nastavenia reštartujte počítač.
Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close