Spravodajstvo

Microsoft potvrdil dostupnosť hlasovej asistentky Cortana pre Android a iOS

Už dávnejšie sme vám priniesli viacero článkov o tom, že Microsoft uvažuje sprístupniť hlasovú asistentku Coratana aj pre konkurenčné operačné systémy, avšak stále sa jednalo len o nepotvrdené „špekulácie“, ktoré dnes Microsoft potvrdil prostredníctvom portálu Androidauthority.com.

Cortana pre Android a iOS by sa mala dostať k požívateľom v podobe aplikácie už koncom júna tohto roka, avšak podľa dostupných informácií sa nebude jednať o plnohodnotnú Cortanu ako sme na ňu zvyknutí vo Windows Phone zariadeniach a to z dôvodu, že existujú určité obmedzenia v prípade ak aplikácia nie je stopercentne integrovaná do samotného systému. Avšak na druhej strane podľa vyjadrení vývojárov používatelia by nemali byť ukrátení o väčšinu funkcionalít ako sú na Windows Phone či Windows zariadeniach.

Cortana je  dnes jednou z najpopulárnejších častí Windows Phone zariadení, ktorá je už  dostupná aj vo Windows 10 TP. Sami sme zvedaví ako obstojí u konkurencie, ale pevne veríme, že si získa dostatočný „fanklub“ aj mimo Windows komunity, ktorý by v konečnom dôsledku mohol pomôcť aj nám.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close