SpravodajstvoWindows

Microsoft potvrdil ďalšiu chybu v nadchádzajúcej veľkej aktualizácii Windows 10 v2004

Windows 10 v2004 obsahuje chybu v nástroji DISM (Deployment Image Servicing and Management)

Spoločnosť Microsoft potvrdila ďalšiu chybu, ktorú obsahuje nadchádzajúce veľká aktualizácia Windows 10 v2004, ktorá mala priniesť viacero nových funkcií a vylepšení. Informuje o tom portál Windowslatest.com.

Portál píše, že spoločnosť pôvodne verila, že zostavenie Build 1904.207 bude finálnym, nakoniec sa však tak nestane. Bude ním zostavenie Build 19041.208.  Microsoft zároveň potvrdil novoobjavenú chybu v DISM (Deployment Image Servicing and Management). Ide o nástroj príkazového riadku, ktorý sa používa napríklad na inštaláciu, odinštalovanie, konfiguráciu a aktualizáciu jednotlivých častí systému Windows vrátane ovládačov a ďalších súborov. Podľa zverejnených informácií, nástroj zle reportuje chyby v systéme.  Microsoft okrem toho hovorí, že pomocou DISM nástroja používatelia môžu opraviť chyby v rámci rozhrania Windowsu, avšak vzhľadom na aktuálnu chybu, ktorá sa objavuje v poslednej aktualizácii, nástroj nefunguje ako má.

Windows 10 aktualizacia_ilustracny obrazok
Zdroj: Vosveteit.sk, ilustračný obrázok

Chyba by mala byť podľa dostupných informácií odstránená v nadchádzajúcom servisnom vydaní systému

Dôvodom odsunutia veľkej aktualizáciu systému  však nie je novopotvrdená chyba, ale iná zraniteľnosť systému. Takzvaná Zero day exploit chyba, na ktorú upozorňoval portál mspoweruser pred pár dňami. Ide možný útok, ktorý sa snaží využiť zraniteľnosť systému prostredníctvom ešte nie obecne známej chyby. Respektíve prostredníctvom chyby, na ktorú neexistuje ešte účinná obrana.

Veľkú aktualizáciu môžeme očakávať koncom mesiaca

Podľa posledných informácií, ktoré sme Vám priniesli v priebehu posledných dní, Microsoft má v pláne začať s uvoľňovaním aktualizácia od 5. mája, kedy bude aktualizácia dostupná pre OEM partnerov, od 12. mája pre vývojárov, a všeobecná dostupnosť je naplánovaná od 28. mája. Pôvodne sa v spojitosti s uvoľňovaním aktualizácie spomínal 12. máj.

Nadchádzajúca veľká aktualizácia je skôr zameraná do dolaďovanie a vylepšovanie aktuálnych funkcií, ako na prinesie nových. Používatelia sa môžu tešiť napríklad na „plávajúce“ aplikácie, napríklad kalkulačku, ktorú si budú môcť pripnúť nad ostatnými aplikáciami, pribudnú nové „Kaomoji“ (ide o nové emoji, ktoré môžu používateľa vytvárať kombináciou existujúcich), vylepšený bude aj Správca úloh, ktorý bude zobrazovať viac informácií, pribudne funkcia obnovenia počítača z Cloudu a ďalšie. Prehľad tých hlavných zmien si môžete pozrieť v tomto článku, ktorý sme Vám priniesli v druhej polovici apríla.

V prípade, ak by ste chceli vyskúšať novú veľkú aktualizáciu Windowsu v predstihu ešte pred ostatnými používateľmi, tak môžete tak spraviť prostredníctvom tohto návodu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky