Spravodajstvo

Microsoft berie Apple-u vietor z plachiet

Americký technologický gigant Apple, ktorý v posledných rokoch dominoval na trhu s tabletmi so svojimi iPadmi musí teraz bojovať s nastupujúcim trendom zariadení od Microsoftu, ktoré im berú „vietor“ z plachiet.

Tento trend potvrdzuje marketingová a výskumná agentúra 1010data, ktorá sleduje online správanie používateľov internetu pre účely výskumu trhu. Podľa grafu nižšie, ktorý znázorňuje počet predaných zariadení najväčších výrobcov tabletov v USA, Microsoftu sa podarilo v októbri tohto roka ukrojiť si až 45% podiel na trhu, pričom Apple spadol z 35% podielu trhu na 17%. Tretím najväčším predajcom s 10% podielom na trhu bol  Amazon, zbytok trhu (28%) pokrývajú ostatní výrobcovia ako sú Samsung, HTC, a ďalší.

 © microsoft-news.com
© microsoft-news.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close