Windows​​Xbox

Microsoft oznamil nové vlastnosti pre Windows 10 gaming a Xbox aplikáciu

Microsoft počas včerajšieho dňa ukázal viacero noviniek, na ktoré sa môžeme tešiť s príchodom Anniversary aktualizáciou pre Windows 10, a jednou z nich je novinka týkajúca s hráčov využívajúcich ako PC tak aj Xbox.

Väčšina noviniek je spojených s GameDVR, čo je veľmi zaujímavá funkcionalita systému Windows 10, poďme sa teraz pozrieť na ne bližšie.

Prvou novinkou je možnosť editácie Game DVR klipov v ľubovoľnom video editore, vďaka čomu si budete môcť zostrihať či upraviť vaše klipy, ktoré ste nahrali či už na Xboxe One alebo na vašom PC. Po editácii videá následne budete môcť video nahrať späť do Xbox Live a zdieľať ho.

Aktualizácie sa dočká GameDVR správca, vďaka čomu získate prístup k manažovaniu vašich videí priamo z vášho profilu. Inými slovami zjednoduší sa vám práva so zdieľaním, nahrávaním a prezeraním videí.

60 (alebo 30) fps klipové videá bude možné nahrávať priamo z Game bar-u (kombinácia tlačidiel Windows + G), vďaka čomu budete môcť zachytiť vysoko kvalitné videá oveľa jednoduchšie ako bolo tomu doteraz.

Zdieľane prostredníctvom Twitteru priamo z aplikácie – V Xbox aplikácii pribudne nová možnosť zdieľania videí a schrenshotov z Xbox Live priamo na Twitter cez aplikáciu.

Vylepšenia sa dočká aj Game Bar – jedna z najžiadanejších  požiadaviek, ktorú používatelia adresovali na Windows 10 GameDVR je možnosť používania Windows Game Bar-u vo full-screen móde (konkrétne podpora pribudne pre hry ako League of Legends, World of Warcraft, DOTA 2, Battlefield 4, Counterstrike: Global Offensive, a Diablo III).

Via mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close