NovinkyWindows 10 Mobile

Microsoft opäť zaradil do predaja Lumie s Windowsom

Hoci dlhšie sa dlhšie v zákulisí šepká, že Microsoft plánuje značku „Lumia“, pomaly ale isto  pochovať tak aj napriek tomu čakalo viacero fanúšikov Windows platformy milé prekvapenie v podobe opätovného spustenia predaja Windows smartfónov v Microsoft obchode.

V týchto dňoch v americkom Microsoft obchode sa objavili smartfóny Lumia 950 (399$), Lumia 950 XL (499$), Lumia 550 (139$) a Lumia 650 (199$). Oficiálna podpora obchodu zároveň na margo návratu vybraných Lumia telefónov do obchodu povedala: „Nedávno sa vrátili späť,  začiatkom februára. Konkrétne 4. februára 2018.“

Microsoft sa podľa všetkého však pravdepodobne nechystá na veľký „comeback“, skôr dopredáva posledné skladové zásoby smartfónov, ktoré má k dispozícii. Aktuálne v Microsoft obchode nájdeme viacero smartfónov s konkurenčným operačným systémom Android. Napríklad herný telefón Razer Phone či Samsung Galaxy S8.

Ak uvažujete o kúpe nového smartfónu z kuchyne Microsoftu tak neradi to píšeme, ale budúcnosť Windows Phone zariadení aktuálne nevyzerá ružovo. Na druhej strane ak sa viete uspokojiť s obmedzenou ponukou aplikácií a hier, tak môžete získať nadpriemerný smartfón čo sa týka hardwaru za atraktívnu cenu.

Zdroj: vlastný, Microsoft

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close