SpravodajstvoWindows

Microsoft omylom odhalil koncept nového „Riadiaceho centra“ vo Windows 10

So spustením Windows 10 build 16199 pre PC Microsoft prezradil množstvo nových zmien, ktoré nás v tejto verzii čakajú. V oznámení pre spomínaný build technologický gigant nechtiac odhalil aj obrázky niektorých nových funkcií, vrátane screenshotu z internej zostavy, ktorá odhaľuje ikonu pre Nastavenia v systémovej lište.

Zaujímavé je, že táto ikona nastavení sa nezobrazuje v najnovších zostavách Insider Preview a Windows blog od tej doby obrázok odstránil. Podľa portálu Windowscentral Microsoft testuje novú funkciu nazývanú „Control Center“, v ktorej sa budú nachádzať všetky rýchle akcie, ktoré sú k dispozícii v centre akcií dnes, plus niekoľko ďalších možností, ako je napr. posuvník jasu.

Jediné riadiace centrum

Riadiace centrum by v podstate malo umožniť používateľovi riadiť akcie systému prostredníctvom jediného centra. Je plne prispôsobiteľné, s možnosťou zmeniť to, čo sa tam zobrazuje, ako aj ďalšie možnosti, ktoré vám umožnia upraviť niektoré nastavenia podľa vašich predstáv. Presunutie rýchlych akcií do Riadiaceho centra by tiež malo znamenať, že už nebudú prítomné v Centre upozornení, pretože mať ich na oboch miestach by bolo pre používateľa mätúce.

Microsoft nakoniec môže túto funkciu, rovnako ako všetky tie oficiálne neoznámené odložiť alebo zrušiť skôr, ako sa dostanú k verejnosti na testovanie. Zatiaľ sa však zdá, že je prítomná v niektorých najnovších interných zostavách Windows 10 a naďalej sa na nej pracuje.

Vytvorenie jedného riadiaceho centra by mohlo znamenať jednoduchší prístup k nastaveniam a prispôsobiteľné centrum by tiež poskytovalo lepšiu užívateľskú skúsenosť. Dúfajme, že tento malý krok vpred nás vo Windowse zastihne už čoskoro.

Zdroj: windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky