SpravodajstvoWindows

Microsoft ohlásil nielen rekordný počet používateľov Windows 10, ale aj príjmy, ktoré dosiahol v 1. kvartáli 2021

Microsoft v prvom kvartáli 2021 vygeneroval rekordne vysoké príjmy. Rovnako prekonal aj magickú hranicu 1,3-miliardy používateľov Windows 10.

Microsoft najnovšie zverejnil kvartálne výsledky za prvý štvrťrok 2021, tie prekvapujú nielen laickú verejnosť, ale aj analytikov. Podľa publikovaných správ platforma Windows 10 prekonala ďalší míľnik v počte používateľov, ten totiž prekročil hranicu 1,3-miliardy.  Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

Microsoftu od marca 2020 pribudlo 300-miliónov používateľov

Analytici takto vysoké číslo používateľov odôvodňuje najme tým, že v priebehu uplynulého roka, až do dnešných dní, mnohí boli nútení prejsť na prácu z domu. Rovnako aj študenti, či deti, boli nútené študovať z pohodlia domova. To sa malo odzrkadliť aj na predajoch zariadení, ako sú notebooky, či stolové počítače. Len pre porovnanie, v marci 2020, Microsoft mal používateľskú základňu na úrovni 1-miliardy používateľov. 

Niet preto divu, že Microsoft je zo svojimi finančnými výsledkami spokojný. Spoločnosť totiž okrem zväčšenia používateľskej základne, zaznamenala vo aj lepšie finančné výsledky.

Odhadovalo sa, že v prvom štvrťroku 2021, Microsoft vygeneruje približne 41-miliárd dolárov, realite je však úplne niekde inde, 71,7-miliardy dolárov. Čistý príjem spoločnosti v porovnaní s minulým rokom toho istého sledovaného obdobia pritom vzrástol o +44% na 15,5-miliardy.

Podľa publikovanej tlačovej správy, tieto finančné výsledky boli vo veľkej miere ovplyvnené úspechom služieb Microsoft 365 a cloudu Azure. Len Cloudové riešenie vygenerovala 17,7 miliardy, čo predstavuje medziročný nárast o +33%.

„Za rok pandémie sa krivky digitálneho adopcie nespomaľujú. Zrýchľujú sa a je to len začiatok,“ uviedol Satya Nadella, výkonný riaditeľ spoločnosti Microsoft. „Budujeme cloud pre ďalšie desaťročie, rozširujeme náš adresný trh a inovujeme vo všetkých vrstvách technologického radu, aby sme zákazníkom pomohli odolávať a transformovať sa.“

Významné výnosy zaznamenali však aj ďalšie divízie spoločnosti. Napríklad oddelenie Xbox, ktorého príjmy narástli o +34%. Rovnako narástli aj prímy z produktov Surface, a to o +12% v porovnaní 1. kvartálom 2020. Asi však najzaujímavejšou informáciou z publikovanej správy je, že rástol aj portál LinkedIn, ktorý vygeneroval o +25% viac príjmov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close