SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Microsoft odstránil polovicu všetkých Windows telefónov zo svojho obchodu, zostalo iba sedem

Pre tých, ktorí sa ešte stále nevedia spamätať z faktu, že Microsoft s Windows telefónmi pomaly, ale isto končí tu dnes máme ešte horšiu správu. Začali totiž miznúť už aj z Microsoft Store, kde boli doteraz dostupné. Zdá sa, že Microsoft sa už na novú éru pripravil. Teraz je rad na ich zákazníkoch.

Za posledný štvrťrok Microsoft predal Windows telefóny iba v hodnote 5 miliónov dolárov a uviedol, že túto časť svojho hardvérového biznisu ukončí pred koncom fiškálneho roka, čo je už koncom júna. Nemalo by teda byť až tak prekvapujúce, že Microsoft stiahol zo svojho obchodu polovicu Windows telefónov.

Zbohom, Lumia

Týmto stiahnutím neboli zasiahnuté len Lumie. Okrem odomknutej Lumia 640 XL, Lumia 650 a odomknutej Lumia 950 sú to aj Acer Liquid Jade Primo a Liquid M330. Rovnako tu nenájdete už ani Blu Win Jr LTE a Win HD LTE.

Avšak ani telefóny, ktoré tu stále sú, nie sú všetky dokonca ani podporované zariadenia. V americkom obchode Microsoft Store sú stále uvedené tieto Windows telefóny: odomknutý Alcatel IDOL 4S, HP Elite x3 Bundle, HP Elite x3 + Lap Dock Bundle, Microsoft Lumia 950 XL, AT&T Microsoft Lumia 950, Microsoft Lumia 550, Microsoft Lumia 735.

Lumia 735 jediným telefónom zo zoznamu, ktorý už dokonca ani nie je podporovaný a nie je ani na sklade. Zaujímavé tiež je, že AT&T už 950 ani nepredáva. Zvláštnosťou je, že Lumia 650 v zozname chýba, hoci je v skutočnosti najnovšou Lumiou, aká existuje. Či tak alebo onak, všetky Lumie by mali byť z obchodu preč v priebehu mesiaca a pol, čo znamená, že tu zostanú už len vlajkové lode od Alcatel a HP.

Nastal čas pripraviť sa na novú éru, i keď nostalgia vášnivých používateľov Windows telefónov iste neminie. Microsoft toho do mobilnej budúcnosti sľubuje naozaj veľa a výsledky budú určite stáť za to. Už teraz totiž vieme, že napríklad so Surface zariadeniami môžeme očakávať viac, než by sme si pred pár mesiacmi trúfli čo i len predstaviť.

Zdroj: neowin.net, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close