Spravodajstvo

Microsoft z aktualizácie Windows 10 Fall Creators Update odstráni API súvisiace s hovormi

Vízia jedného zjednoteného operačného systému Windows 10, ktorý beží na telefóne aj na počítači možno ešte nie je mŕtva. Dokazuje to najnovšia Insider verzia Windows 10 Fall Creators Update.

Porovnanie rozhrania WinRT API medzi Windows 10 build 16188 (Creators Update pred jeseňou) a Build 16193 (Creators Update po jeseni) ukazuje, že Microsoft pridal veľký počet rozhraní API na riešenie mobilnej dátovej konektivity, ale odstránil rozhrania API, ako blokovanie hovorov, hlasová pošta, telefónna linka, telefónny hovor a mnoho ďalších.

Podpora telefónov aj do budúcna

Vzhľadom na to, že Microsoft kladie zvýšený dôraz na prinášanie Win32 aplikácií do obchodu a prenášanie svojich služieb na iOS a Android, je čoraz jasnejšie, že Windows 10 Mobile a telefónne zariadenia už nie sú súčasťou plánu. Aj Joe Belfiore poznamenal, že telefóny budú naďalej podporované, nie ďalej vyvíjané.

Zdá sa, že dokonca aj keď Microsoft konečne prináša Windows 10 na ARM, je nepravdepodobné, že tieto zariadenia budú podporovať telefonovanie, čo znamená, že užívatelia budú aj naďalej potrebovať prídavné iOS alebo Android slúchadlá, čo by so zvyšujúcou sa podporou Microsoftu už nemusela byť pre fanúšikov Microsoftu až taká pohroma.

Zdroj: Twitter, vlastný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Aktualizacia Microsoft Windows 10 Windows 10 Fall Creators Update Windows 10 Mobile windows phone
Close
Close