Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Microsoft do obehu vypúšťa dve nové kumulatívne aktualizácie pre Windows 10

Microsoft neočakávane vydal ďalšie dve aktualizácie pre operačný systém Windows 10. Presnejšie, ide o dve kumulatívne aktualizácie pre verzie Anniversary Update a Creators Update.

Nový build pre Windows 10 Anniversary Update prichádza s označením 14393.1737 a build pre Creators Update s označením 15063.632. Keďže sa jedná iba o kumulatívne aktualizácie, ani jedna z nich neobsahuje nové funkcie alebo zásadné systémové zmeny. Microsoft týmito aktualizáciami odstraňuje zopár chýb v systéme.

V prípade zmien v novom Creators Update builde sa jedná o veľa vylepšení ohľadom spoľahlivosti systému a mobilného pripojenia.Takisto bola touto aktualizáciou odstránená chyba s prehliadačom Microsoft Edge, ktorý po nainštalovaní poslednej aktualizácie po prvom zapnutí crashol. Samozrejme, čo by to bolo za aktualizáciu, ktorá by všetko len opravovala. V zozname zmien pre novú aktualizáciu sa stále nachádza už pár týždňov známa chyba, ktorá má za následok prehodenie jazyku z češtiny a arabčiny do angličtiny v niektorých aplikáciách a prehliadači Edge.

Build 14393.1737 prináša trošku viac zmien. Toto je kompletný zoznam zmien v najnovšej Anniversary Update aktualizácii:

  • Aktualizovaný príkaz BitLocker.psm1 v PowerShell.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala nezamknutie zariadenia pri vytiahnutí smart karty.
  • Odstránená chyba, kvôli ktorej sa prihlasovací token z WMI otázky nevhodne zatvoril.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala inú vypočítanú veľkosť duplikovaného súboru.
  • Odstránená chyba STOP 0X44 v Npfs!NpFsdDirectoryControl.
  • Odstránená chyba 0x1_SysCallNum_71_nt!KitSystemServiceExitPico.

Microsoft pri tomto builde nezverejnil zoznam známych chýb a dúfajme že to tak naozaj je a v novom builde sa naozaj žiadne chyby nenachádzajú. Obe aktualizácie by sa mali v priebehu pár hodín stiahnuť a nainštalovať automaticky. Pokiaľ máte automatické vyhľadávanie aktualizácií vypnuté, musíte novú aktualizáciu vyhľadať ručne cez Nastavenia > Systém a zabezpečenie > Windows Update > Vyhľadať aktualizácie.

Zdroj: windowslatest.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close