TECHNOLÓGIEWindows

Microsoft nepriamo potvrdzuje, že projekt Windows Core OS stále žije!

O projekte Windows Core OS sme mohli toho počuť už veľa. Projekt sa primárne spomínal so zariadením Surface Phone, ktorý mal byť poháňaný operačným systémom Andromeda OS, ktorý je súčasťou Windows Core OS. Bohužiaľ hybridné zariadenie Surface Phone sa na trh stále nedostalo a pravdepodobne sa tak skoro ani nestane.

Projekt Windows Core OS stále žije

Windows Core OS má obrovské ambície. Má totiž modernizovať používateľský zážitok z celého ekosystému Windows skrz všetky platformy a zároveň má byť priekopníkom novej kategórie produktov – hybridných zariadení kombinujúcich PC, smartfóny a tablety.

V rámci sociálnej siete Linkedin spoločnosť Microsoft uverejnila niekoľko dní dozadu inzerát, v ktorom hľadá softwarového inžiniera. V popise pracovnej ponuky spoločnosť píše:

„Milujete prácu s novými zariadeniami? Snívate o integrácií nových softwarových skúseností s novým hardwarom? Ak je to tak, tím platformy zariadení môže byť pre vás vhodný. Tím platformy SiGMa Device Platform (DPlat) zodpovedá za definovanie a dodanie systému Windows Core OS (WCOS), čo je OS zdieľaný vo všetkých nových zariadeniach. Služba DPlat tiež dodáva modernú platformu ovládačov vrátane nástrojov na vytváranie a overenie ovládačov spolu so systémom pilotovania a služieb pre všetky verzie systému Windows. DPlat navyše zabezpečuje, že systém Windows je životaschopnou platformou pre kľúčových  Silicon partnerov (pozn. redakcie: Silicon Valley je metaforou pre celú oblasť IT priemyslu) a pre OEM partnerov tým, že počas vývoja nových operačných systémov (napr. WCOS) vykoná hardwarové testovanie za účelom zabezpečenia prípravy ekosystému Windowsu ešte pred jeho oficiálnym vypustením.“

Zdroj: Linkedin, úvodný obrázok: Vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close